CT-1250TSR-MB4L-A 1310 nm FP 10 km 1,25 Gb/s SFF-zendontvanger
- Technologie
- Optische transceivers
- Partner
- Coretek
De CT-1250TSR-MB4L-A is een optische zendontvanger voor printplaatmontage en bidirectionele seriële communicatie via singlemodeglasvezel. De module combineert een 1310 nm FP-zender en een optische ontvanger in een MSA-compatibele 2×5 SFF-behuizing met een duplex-LC-aansluitbus. De module ondersteunt NRZ-werking op 1,25 Gb/s en verbindingsafstanden tot 10 km. Beoogde toepassingen zijn onder meer Gigabit Ethernet, 1,06 Gb/s Fibre Channel, snelle backplaneverbindingen en geschakelde backbonenetwerken. De elektrische 3,3 V-interface biedt AC-gekoppelde differentiële datapaden, TTL-zenderuitschakeling en TTL-signaaldetectie. Dankzij het omgevingstemperatuurbereik van −40 tot +85 °C is de module geschikt voor apparatuur die wordt geïnstalleerd op locaties waar de temperatuur buiten het gebruikelijke bereik voor binnenruimtes valt. Afzonderlijke voedingsaansluitingen voor zender en ontvanger, een vastgelegde pintoewijzing en richtlijnen voor printplaatintegratie vereenvoudigen de geplande implementatie op de printplaat.

Bereikfuncties
Een algemeen overzicht van wat dit bereik te bieden heeft
- NRZ-werking op 1,25 Gb/s: Ondersteunt fysieke verbindingen voor IEEE 802.3z Gigabit Ethernet.
- Compatibel met 1,06 Gb/s Fibre Channel: Geschikt voor de bijbehorende ANSI Fibre Channel-toepassingen.
- 1310 nm FP-laser met een bereik van 10 km: Biedt een verbinding voor middellange afstanden via singlemodeglasvezel.
- MSA 2×5 SFF-footprint: Ondersteunt integratie in vaste, op de printplaat gemonteerde optische interfaces.
- Duplex-LC-aansluitbus: Biedt afzonderlijke glasvezelaansluitingen voor zenden en ontvangen in een compacte interface.
- Differentiële 3,3 V AC/AC-interface: Sluit via AC-gekoppelde signaalpaden aan op laagspanningscircuits voor seriële data.
- TTL-zenderuitschakeling en -signaaldetectie: Biedt aansturing vanuit het hostsysteem en bewaking van de status van de optische verbinding.
- Omgevingstemperatuurbereik van −40 tot +85 °C: Ondersteunt apparatuur voor omgevingen met een uitgebreid temperatuurbereik.
- Laserklasse 1 volgens EN 60825-1: Ondersteunt de naleving van laserveiligheidseisen bij integratie.
- RoHS-conforme, loodvrije uitvoering: Ondersteunt de naleving van eisen voor het beperken van schadelijke stoffen in elektronische apparatuur.
Downloads
voor CT-1250TSR-MB4L-A 1310 nm FP 10 km 1,25 Gb/s SFF-zendontvanger
Wat zit er in dit assortiment?
Alle varianten in het assortiment en een vergelijking van wat ze bieden
Specificaties
| Categorie | Parameter | Minimum | Typisch / vermeld | Maximum | Eenheid | Voorwaarden / opmerkingen |
|---|---|---|---|---|---|---|
Algemeen | Datasnelheid | — | 1.25 | — | Gb/s | NRZ-signalering |
Algemeen | Fibre Channel-datasnelheid | — | 1.06 | — | Gb/s | ANSI Fibre Channel-toepassingen |
Algemeen | Verbindingsafstand | — | 10 | — | km | Singlemodevezel |
Algemeen | Nominale golflengte | — | 1310 | — | nm | FP-laserdiode |
Algemeen | Vezeltype | — | Singlemode | — | — | Optisch vermogen gemeten met een 9/125 µm-vezel |
Algemeen | Optische connector | — | Duplex LC | — | — | Gescheiden zend- en ontvangstpaden |
Algemeen | Vormfactor | — | 2×5 SFF | — | — | MSA-footprint |
Algemeen | Elektrische data-interface | — | AC/AC differentieel | — | — | Zend- en ontvangstpaden |
Algemeen | Signaaldetectie-uitgang | — | TTL | — | — | Een hoog niveau geeft aan dat een optisch signaal wordt ontvangen |
Algemeen | Ethernet-compatibiliteit | — | IEEE 802.3z | — | — | 1,25 Gb/s |
Algemeen | Compatibiliteit met Fibre Channel | — | ANSI Fibre Channel | — | — | 1,06 Gb/s |
Algemeen | Optische veiligheid | — | Klasse 1 | — | — | EN 60825-1 |
Algemeen | Betrouwbaarheidskarakterisering | — | Telcordia GR-468-CORE | — | — | Eigenschappen beoordeeld volgens de specificatie |
Algemeen | Beoogde EMC-prestaties | — | FCC Klasse B | — | — | EN 55022 en CISPR 22 genoemd als aandachtspunten op apparatuurniveau |
Absoluut maximum | Opslagtemperatuur, TS | −40 | — | 85 | °C | — |
Absoluut maximum | Voedingsspanning, VCC | 0 | — | 6 | V | Geen bedrijfsspanningsbereik |
Absoluut maximum | Soldeertemperatuur van de aansluitpen | — | — | 260 | °C | Maximaal 10 seconden op de aansluitpen |
Absoluut maximum | Data-ingangsspanning | 0 | — | VCC | V | — |
Bedrijfsconditie | Omgevingstemperatuur, TA | −40 | — | 85 | °C | — |
Bedrijfsconditie | Voedingsspanning, VCC | 3.1 | 3,3 nominaal | 3.5 | V | — |
Bedrijfsconditie | Spanningszwaai data-ingang, VID | 400 | — | 1660 | mV | Differentiële ingang |
Elektrisch | Voedingsstroom zender, ICCT | — | — | 140 | mA | — |
Elektrisch | Laag niveau ingang voor zenderuitschakeling, VIL | — | — | 0.8 | V | TTL-ingang |
Elektrisch | Hoog niveau ingang voor zenderuitschakeling, VIH | VCC−1,3 | — | VCC | V | TTL-ingang |
Elektrisch | Voedingsstroom ontvanger, ICCR | — | — | 100 | mA | — |
Elektrisch | Differentiële uitgangsspanning ontvanger, VOD | 0.4 | — | 1.3 | V | — |
Elektrisch | Laag niveau signaaldetectie-uitgang, VOL | — | — | 0.8 | V | TTL-uitgang |
Elektrisch | Hoog uitgangsniveau signaaldetectie, VOH | 2.0 | — | — | V | TTL-uitgang |
Optisch – zender | Gemiddeld optisch uitgangsvermogen, PO | −9,5 | — | −3 | dBm | Ingekoppeld in een 9/125 µm singlemodevezel |
Optisch – zender | Extinctieverhouding, ER | 9 | — | — | dB | — |
Optisch – zender | Centrale golflengte | 1275 | 1310 nominaal | 1355 | nm | De golflengtevoorwaarden verwijzen naar IEEE 802.3z en FC-PI |
Optisch – zender | RMS-spectrale breedte | — | — | 3 | nm | — |
Optisch – zender | Relatieve intensiteitsruis, RIN | — | — | −120 | dB/Hz | — |
Optisch – zender | Optische stijgtijd, 20–80% | — | — | 260 | ps | — |
Optisch – zender | Optische daaltijd, 20–80% | — | — | 260 | ps | — |
Optische zenderkenmerken | Oogdiagram van het uitgangssignaal | — | IEEE 802.3z/D5.0 | — | — | — |
Optische ontvangerkenmerken | Maximaal optisch ingangsvermogen, Pmax | −3 | — | — | dBm | Gemeten met een PRBS van 2⁷−1 bij een BER lager dan 10⁻¹² |
Optische ontvangerkenmerken | Ontvangergevoeligheid, Pmin | — | — | −21 | dBm | Gemeten met een PRBS van 2⁷−1 bij een BER lager dan 10⁻¹² |
Optische ontvangerkenmerken | Bedrijfsgolflengte | 1100 | — | 1600 | nm | — |
Optische ontvangerkenmerken | Optisch retourverlies, ORL | 12 | — | — | dB | — |
Elektrische ontvangerkenmerken | Bovenste 3dB-grensfrequentie | — | — | 1500 | MHz | — |
Ontvangerstatus | Inschakeldrempel voor signaalverliesmelding, PD | — | — | −21 | dBm | De koppeling van de overgangsnotities in de bron is onduidelijk |
Ontvangerstatus | Uitschakeldrempel voor signaalverliesmelding, PA | −35 | — | — | dBm | Het is onduidelijk waarop de overgangsnotities in de bron betrekking hebben |
Pintoewijzing
| Pin | Symbool | Functie |
|---|---|---|
1 | VEER | Signaalmassa van de ontvanger |
2 | VCCR | Voeding van de ontvanger |
3 | SD | TTL-uitgang voor signaaldetectie; een hoog niveau geeft aan dat een optisch signaal wordt ontvangen |
4 | RD− | Geïnverteerde differentiële data-uitgang van de ontvanger |
5 | RD+ | Niet-geïnverteerde differentiële data-uitgang van de ontvanger |
6 | VCCT | Voeding van de zender |
7 | VEET | Signaalmassa van de zender |
8 | TXDIS | Ingang voor het uitschakelen van de zender |
9 | TD+ | Niet-geïnverteerde differentiële data-ingang van de zender |
10 | TD− | Geïnverteerde differentiële data-ingang van de zender |
De montagepennen zorgen voor de mechanische bevestiging aan de printplaat. Ze mogen niet worden aangesloten op de massa van de schakeling, maar wel op de chassismassa.
Veelgestelde vragen
voor CT-1250TSR-MB4L-A 1310 nm FP 10 km 1,25 Gb/s SFF-zendontvanger
Ja, mits het totale kanaalverlies binnen het beschikbare optische vermogensbudget blijft. Op basis van het minimale optische zendvermogen van −9,5 dBm en de gevoeligheidsgrens van de ontvanger van −21 dBm bedraagt het nominale budget in het ongunstigste geval 11,5 dB onder de vermelde testomstandigheden. Dit budget moet ruimte bieden voor vezeldemping, connectoren, lassen, temperatuureffecten, veroudering en de vereiste ontwerpmarge. Aan de andere kant bedraagt het maximale optische zendvermogen −3 dBm en is ook het maximaal toegestane ingangsvermogen van de ontvanger −3 dBm. Een kort traject met weinig verlies kan daardoor dicht bij de bovengrens van de ontvanger werken. Controleer bij het valideren van de verbinding zowel het totale kanaalverlies als mogelijke overbelasting van de ontvanger.
De host heeft een voedingslijn van 3,3 V nodig die tussen 3,1 en 3,5 V blijft, evenals AC-gekoppelde differentiële datapaden en TTL-compatibele besturings- en statusaansluitingen. De zender accepteert een differentiële ingangssignaalzwaai van 400 tot 1660 mV, terwijl voor de differentiële uitgang van de ontvanger 0,4 tot 1,3 V is gespecificeerd. TXDIS stuurt de zender aan en SD wordt hoog wanneer een optisch signaal wordt gedetecteerd. Afzonderlijke voedings- en massapennen voor de zender en ontvanger maken lokale filtering voor elke sectie mogelijk. Stem de interface af op de koppelings- en spanningseisen van de transceiver in de host, voer beide differentiële paren symmetrisch uit en controleer de TTL-drempels voordat u het printplaatontwerp vrijgeeft.
Ja, de module is gespecificeerd voor gebruik bij omgevingstemperaturen van −40 tot +85 °C en voor opslag binnen hetzelfde temperatuurbereik. Daardoor is de module geschikt voor apparatuur die aan een breder temperatuurbereik wordt blootgesteld dan standaard netwerkapparatuur voor binnengebruik, mits de lokale omgevingstemperatuur van de module binnen de gespecificeerde grenzen blijft. De zender en ontvanger kunnen respectievelijk maximaal 140 mA en 100 mA opnemen. Houd daarom rekening met de temperatuur in de behuizing en de lokale warmteontwikkeling. Er is geen afzonderlijke grenswaarde voor de behuizings- of junctietemperatuur vermeld. Thermische tests op printplaat- en behuizingsniveau zijn daarom belangrijk. Controleer het opstartgedrag, de optische marge en de signaalintegriteit bij beide temperatuuruitersten.
Ja, de optische en elektrische eigenschappen zijn afgestemd op IEEE 802.3z Gigabit Ethernet bij 1,25 Gb/s en ANSI Fibre Channel bij 1,06 Gb/s. De zender gebruikt NRZ-signalering en het oogdiagram van het uitgangssignaal is gespecificeerd volgens IEEE 802.3z/D5.0. De golflengtevoorwaarden verwijzen naar zowel IEEE 802.3z als FC-PI. Dit maakt de module niet tot een protocolomzetter: framevorming, codering, klokterugwinning en verbindingsbeheer blijven taken van de hostelektronica. Dezelfde module kan dus voor beide toepassingen worden ingezet wanneer de PHY en timing van de host zijn geconfigureerd voor de betreffende norm. Verifieer de volledige elektrische interface en de protocolimplementatie afzonderlijk.
Dimensioneer de 3,3 V-voedingslijn op ten minste de som van de maximale zender- en ontvangerstromen: 240 mA. Bij de maximaal toegestane voedingsspanning van 3,5 V komt dit neer op 0,84 W, exclusief marge voor toleranties, kortstondige stroompieken en verliezen in het lokale filternetwerk. De voedingsspanning moet tijdens het opstarten en in stationair bedrijf tussen 3,1 en 3,5 V blijven. Ontkoppel en filter de afzonderlijke VCCT- en VCCR-pennen lokaal in plaats van ze via lange, gedeelde printsporen te voeden. Deze opzet kan de wisselwerking tussen het schakelgedrag van de zender en het signaalpad van de ontvanger helpen beperken.
De printplaat moet ruimte bieden voor een MSA 2×5 SFF-footprint, tien signaal- en voedingspennen, mechanische montagepennen en de naar voren gerichte duplex LC-aansluiting. De pintoewijzing houdt de data-, voedings- en massaverbindingen van de zender en ontvanger gescheiden. TXDIS en SD verzorgen de besturing en de verbindingsstatus. De montagepennen zijn bedoeld voor mechanische bevestiging en mogen niet worden aangesloten op de massa van de schakeling, maar wel op de chassismassa. Het datablad bevat mechanische tekeningen en tekeningen van de hostprintplaat met maatvoering, die direct bij het ontwerp van de printplaat en behuizing kunnen worden gebruikt. Controleer voordat u de lay-out definitief maakt of de connectoren toegankelijk zijn, er voldoende ruimte is om ze aan te sluiten en de chassismassa correct is uitgevoerd.
De module is ontworpen voor laserbedrijf in klasse 1 volgens EN 60825-1 en wordt aangeduid als RoHS-conform en loodvrij. Het EMC-ontwerp is gericht op de grenswaarden van FCC-klasse B en noemt CENELEC EN 55022 en CISPR 22 als eisen op apparatuurniveau. De uiteindelijke conformiteit hangt echter af van het volledige hostsysteem. Openingen in de behuizing, de routering van printsporen, aarding, voedingsfiltering en kabelconfiguratie kunnen de emissies en immuniteit beïnvloeden. De transceiverspecificaties verwijzen ook naar de evaluatieprocedures van Telcordia GR-468-CORE. Gebruik deze punten als uitgangspunten voor het ontwerp op componentniveau en voer voor de uiteindelijke apparatuur de vereiste beoordelingen van veiligheid, EMC en materialen op systeemniveau uit.







