FB2M5LRR 650 nm 10–250 MBd 50 m LC-POF-zendontvanger met RSSI
- Technologie
- Optische transceivers
- Partner
- Firecomms
De FB2M5LRR is een optische LC-zendontvanger voor bidirectionele seriële communicatie via 2,2 mm kunststof optische vezel. De compacte behuizing voor doorgatmontage combineert een 650 nm RCLED-zender, een CMOS-ontvanger met PIN-diode en een RSSI-uitgang. Het apparaat werkt met datasnelheden van 10 tot 250 Mbps en ondersteunt een maximale NRZ-symboolsnelheid van 250 MBd. Het is geschikt voor 100Base-FX, EtherCAT, Sercos III, 200 Mbps-verbindingen met 8B/10B-codering en bedrijfseigen FPGA- of ASIC-verbindingen. AC-gekoppelde interfaceschakelingen maken aansluiting op LVDS-, CML- en LVPECL-logica mogelijk, mits aan de geldende eisen voor common-mode-spanning en afsluiting wordt voldaan. Bij 250 Mbps is een verbindingslengte tot 50 m via stapindex-POF gespecificeerd. De haalbare afstand hangt echter af van de datasnelheid en de installatieomstandigheden. Automatische slaapfuncties en een analoge RSSI-uitgang ondersteunen het energiebeheer in stand-by en de bewaking van optische verbindingen in industriële apparatuur en robotsystemen.

Bereikfuncties
Een algemeen overzicht van wat dit bereik te bieden heeft
- LC-behuizing volgens IEC 61754-20 met klikvergrendeling: Biedt een compacte optische interface met vergrendeling.
- 650 nm-RCLED met geïntegreerde CMOS-driver: Koppelt rood licht efficiënt in een optische kunststofvezel met een NA van 0,5.
- Werkbereik van 10–250 Mbps: Ondersteunt industrieel Ethernet en bedrijfseigen seriële communicatieverbindingen.
- NRZ-symboolsnelheid tot 250 MBd: Ondersteunt een nettodatasnelheid van 200 Mbps met 8B/10B-codering.
- Compatibel met LVDS, CML en LVPECL: Kan via geschikte AC-gekoppelde netwerken worden aangesloten op gangbare differentiële PHY-, FPGA- en ASIC-interfaces.
- RSSI-stroomuitgang: Zet bij gebruik van een belastingsweerstand het gemiddelde ontvangen optische vermogen om in een analoog signaal voor verbindingsbewaking.
- Automatische slaapfuncties voor zender en ontvanger: Verlagen de gezamenlijke typische stroom in slaapstand tot 27 µA wanneer elektrische en optische signalen ontbreken.
- Ontvangergevoeligheid tot -24 dBm: Biedt een vast uitgangspunt voor het berekenen van het optische vermogensbudget van de verbinding.
- Bedrijfstemperatuurbereik van -40 °C tot +85 °C: Geschikt voor installatie in industriële temperatuuromgevingen.
- Intern afgesloten ontvangeruitgang: Biedt een differentiële afsluiting van 100 Ω tussen RD+ en RD−.
- Geïntegreerde afscherming en differentiële signaaloverdracht: Ondersteunt een zorgvuldig printplaatontwerp om overspraak en externe storingen te beperken.
- LED-klasse 1, RoHS-conformiteit en MSL 2a-classificatie: Biedt gedocumenteerde parameters voor veiligheid, materiaalgebruik en verwerking.
Downloads
voor FB2M5LRR 650 nm 10–250 MBd 50 m LC-POF-zendontvanger met RSSI
Wat zit er in dit assortiment?
Alle varianten in het assortiment en een vergelijking van wat ze bieden
Algemene specificaties
| Specificatie | Waarde |
|---|---|
Onderdeelnummer | FB2M5LRR |
Producttype | Bidirectionele optische LC-zendontvanger met RSSI |
Connector en behuizing | LC, conform IEC 61754-20, zwart, klikvergrendeling |
Vezelinterface | 2,2 mm-POF-kabel; gekarakteriseerd met step-index-POF met een kern van 1 mm en een NA van 0,5 |
Lichtbron van de zender | 650 nm-RCLED met geïntegreerde CMOS-driver |
Datasnelheid | 10–250 Mbps; maximale NRZ-symboolsnelheid van 250 MBd |
Voorbeelden van gecodeerde verbindingen | 100 Mbps met 4B/5B bij 125 MBd; 200 Mbps met 8B/10B bij 250 MBd |
Gespecificeerde verbindingsafstand | 50 m via step-index-POF bij 250 Mbps, afhankelijk van de datasnelheid en installatieomstandigheden |
Voedingsspanning | 3,0–3,6 V; typisch 3,3 V |
Elektrische interfaces | LVDS, CML en LVPECL via geschikte AC-gekoppelde schakelingen |
Ontvangerafsluiting | Interne differentiële afsluiting van 100 Ω tussen RD+ en RD− |
Zenderafsluiting | Externe differentiële afsluiting van 100 Ω vereist tussen TD+ en TD− |
Bedrijfstemperatuur | -40 °C tot +85 °C |
Typisch gezamenlijk stroomverbruik in slaapstand | 27 µA |
RSSI | Stroom evenredig met het gemiddelde ontvangen optische vermogen; voorbeeld met een belastingsweerstand van 10 kΩ |
Algemene maattolerantie | ±0,2 mm |
Typische toepassingen | Verbindingen voor industrie en robotica, 100Base-FX, EtherCAT, Sercos III en bedrijfseigen seriële verbindingen |
Elektrische en optische eigenschappen van de zender
| Parameter | Symbool | Minimum | Typisch | Maximum | Eenheid |
|---|---|---|---|---|---|
DC-voedingsspanning | VCC | 3.0 | 3.3 | 3.6 | V |
Stroomverbruik tijdens bedrijf | ICC | — | 37 | 52 | mA |
Stroomverbruik in slaapstand | ISleep | — | 20 | 40 | µA |
Datasnelheid | Baudsnelheid | 10 | — | 250 | Mbps |
Capaciteit van de data-ingang | CIN | — | — | 5 | pF |
Ingangsweerstand voor single-ended datasignalen | RIN | — | 5 | — | kΩ |
Common-mode-ingangsspanningsbereik | VIN-BIAS | GND + 0,8 | — | VCC − 0,8 | V |
Ingangsspanningszwaai | VIN-SWING | 100 | — | 1.200 | mV |
Differentiële spanningszwaai vereist om uit de slaapstand te komen | Activeringsingang | 50 | — | — | mV |
Vertraging bij activering uit de slaapstand | TWU | — | 5 | 80 | µs |
Uitschakelvertraging van het optische vermogen | TOD | 0.02 | — | 20 | µs |
Piekgolflengte | λpeak | 640 | 660 | 670 | nm |
Spectrale bandbreedte, FWHM | Δλ | — | 23 | 30 | nm |
Gemiddeld optisch vermogen | P | -10 | — | -2.0 | dBm |
Optische stijgtijd, 20% tot 80% | tR | — | 2.0 | 2.8 | ns |
Optische daaltijd, 20% tot 80% | tF | 0.3 | — | 0.6 | ns |
Optische modulatieamplitude | OMA | 160 | 590 | 1.250 | µW |
Totale Jitter | JTOT | — | — | 1.6 | ns |
Elektrische en optische eigenschappen van de ontvanger
| Parameter | Symbool | Minimum | Typisch | Maximum | Eenheid |
|---|---|---|---|---|---|
DC-voedingsspanning | VCC | 3.0 | 3.3 | 3.6 | V |
Datasnelheid | BR | 10 | — | 250 | Mbps |
Stroomverbruik tijdens bedrijf | ICC | 18 | 22 | 30 | mA |
Stroomverbruik in slaapstand | IS | 2 | 7 | 15 | µA |
Uitgangsimpedantie tussen RD+ en RD− | ZDIFF | — | 100 | — | Ω |
Common-mode-offsetspanning | VOCM | 1.15 | 1.25 | 1.35 | V |
Piek-piekuitgangsspanning | VO-pp | 325 | 400 | 500 | mV |
Differentiële uitgangsspanningszwaai | Vdiff | 650 | 800 | 1.000 | mV |
Optische ontvangergevoeligheid | PIN | — | — | -24 | dBm |
Maximaal toegestaan optisch vermogen | POL | — | — | -2 | dBm |
Stijgtijd, 10% tot 90% | tR | — | 0.4 | 1 | ns |
Daaltijd, 90% tot 10% | tF | — | 0.4 | 1 | ns |
Optisch vermogen voor overgang naar slaapstand | PSL | -40 | -31 | — | dBm |
Optisch vermogen voor ontwaken uit slaapstand | PWU | -28 | — | -26 | dBm |
Vertraging vóór overgang naar slaapstand | TSD | — | 2 | — | s |
Ontwaaktijd uit slaapstand | TWU-SLEEP | — | 100 | — | µs |
Jitter van de ontvanger bij een ideaal ingangssignaal | JTOT | — | — | 1.5 | ns |
Spanning op de RSSI-pin | VRSSI | 0 | — | VCC − 1,5 | V |
Responsiviteit van de RSSI-uitgang | IRSSI/PIN | — | 0.16 | — | A/W |
Pinbeschrijving van de zendontvanger
| Pin | Sectie | Functie | Symbool |
|---|---|---|---|
1 | Zender | EMI-afscherming | GND |
2 | Zender | Negatieve signaalingang | TD− |
3 | Zender | Positieve signaalingang | TD+ |
4 | Zender | Massa | GND |
5 | Zender | Voedingsingang 3,3 V DC | VCC |
6 | Zender | Massa | GND |
7 | Ontvanger | Voedingsingang 3,3 V DC | VCC |
8 | Ontvanger | Massa | GND |
9 | Ontvanger | Indicator voor ontvangen signaalsterkte | RSSI |
10 | Ontvanger | Negatieve data-uitgang | RD− |
11 | Ontvanger | Positieve data-uitgang | RD+ |
12 | Ontvanger | EMI-afscherming | GND |
Naleving van regelgeving
| Parameter | Symbool | Norm | Niveau |
|---|---|---|---|
Naleving van opslagvoorschriften | MSL | J-STD-020 | 2a, verwerkingstijd na openen van de verpakking: vier weken |
Beperking van gevaarlijke stoffen | RoHS | Richtlijn 2011/65/EU | Conform |
Oogveiligheid | — | IEC 60825-1 | LED-klasse 1 |
Absolute maximumwaarden
| Parameter | Symbool | Minimum | Maximum | Eenheid |
|---|---|---|---|---|
Opslagtemperatuur | Tstg | -40 | +85 | °C |
Bedrijfstemperatuur | Top | -40 | +85 | °C |
Soldeertemperatuur | Tsld | — | +260 | °C |
Voedingsspanning | VR | -0.5 | 3.6 | V |
Verpakkingsinformatie
| Verpakkingsparameter | Waarde |
|---|---|
Componenten per buis | 25 |
Lengte verpakkingsbuis | 450 mm |
Breedte verpakkingsbuis | 34,9 mm |
Hoogte verpakkingsbuis | 19,4 mm |
Verpakkingsbuizen per zak | 10 |
Zakken per binnendoos | 1 |
Lengte binnendoos | 588 mm |
Breedte binnendoos | 147 mm |
Hoogte binnendoos | 82 mm |
Totaalgewicht binnendoos | 1,95 kg |
Componenten per binnendoos | 250 |
Binnendozen per buitendoos | 4 |
Lengte buitendoos | 600 mm |
Breedte buitendoos | 310 mm |
Hoogte buitendoos | 195 mm |
Totaalgewicht buitendoos | 8,10 kg |
Componenten per buitendoos | 1.000 |
Karakterisering en aandachtspunten voor gebruik en verwerking
De karakterisering van de zender en ontvanger omvat het volledige bedrijfstemperatuurbereik van -40 °C tot +85 °C en een voedingsspanning van 3,0–3,6 V. Tenzij anders vermeld, wordt voor metingen bij de maximale datasnelheid een PRBS7-patroon van 250 Mbps gebruikt. Het optische vermogen wordt daarbij gekoppeld via minstens 0,5 m stapindex-POF met een kerndiameter van 1 mm en een numerieke apertuur van 0,5. De pinnen van de EMI-afscherming moeten worden aangesloten op het signaalmassavlak van de printplaat. Beide massapinnen van de zender moeten worden aangesloten, omdat ze intern niet met elkaar verbonden zijn.
De soldeergrens van +260 °C geldt gedurende 10 seconden, eenmalig en op minstens 2,2 mm van de basis van de aansluitpennen. De absolute maximumwaarden zijn grenswaarden waarboven schade kan ontstaan, geen normale bedrijfscondities. De zendontvanger is niet geschikt voor infrarood- of dampfasereflowsolderen. De stofplug moet tijdens het solderen, wassen en drogen blijven zitten. Reinigingsmiddelen op alcoholbasis zijn toegestaan, maar aceton, ethylacetaat, fenol en vergelijkbare oplosmiddelen mogen niet worden gebruikt. De opgegeven houdbaarheid van de ongeopende vochtwerende zak is 24 maanden bij een temperatuur onder 40 °C en een relatieve luchtvochtigheid onder 90%. Na opening bedraagt de toegestane verwerkingstijd 672 uur bij een temperatuur onder 30 °C en een relatieve luchtvochtigheid onder 60%. Als alternatief kunnen de componenten in een droogkast worden bewaard bij een relatieve luchtvochtigheid onder 10%.
Veelgestelde vragen
voor FB2M5LRR 650 nm 10–250 MBd 50 m LC-POF-zendontvanger met RSSI
Het elektrische en optische pad ondersteunt datasnelheden van 10 tot 250 Mbps. De seriële symboolsnelheid hangt af van de gebruikte lijncodering. Een Ethernet-datastroom van 100 Mbps met 4B/5B-codering werkt op 125 MBd, terwijl een nuttige datastroom van 200 Mbps met 8B/10B-codering op 250 MBd werkt. Daarmee is 250 MBd de praktische bovengrens voor de symboolsnelheid in de beoogde NRZ-toepassingen. Bij de keuze van een PHY- of FPGA-zendontvangerpoort moeten engineers de gecodeerde lijnsnelheid controleren en niet alleen uitgaan van de doorvoersnelheid van de nuttige gegevens. Een ontwerp dat na codering boven 250 MBd uitkomt, valt buiten het gekarakteriseerde werkingsbereik.
Ja, bij 250 Mbps is een afstand van 50 m over stapindex-POF gespecificeerd, maar het uiteindelijke bereik hangt af van de volledige installatie. De zender levert een gemiddeld optisch vermogen van -10 tot -2 dBm. De ontvanger heeft een gevoeligheid van -24 dBm en een maximaal toegestaan optisch ingangsvermogen van -2 dBm. Het verschil tussen het minimale zendvermogen en de ontvangergevoeligheid levert een nominaal optisch vermogensbudget van 14 dB op, zonder rekening te houden met connectorverliezen, vezelverzwakking, buiging, vervuiling, veroudering en temperatuureffecten. Bereken het vermogensbudget van de verbinding daarom op basis van de daadwerkelijke kabel- en connectorconfiguratie. Test de productiehardware ook over het volledige vereiste bereik van omgevingscondities.
De datapaden moeten normaal gesproken AC-gekoppeld zijn, zodat elke zijde de common-mode-spanning kan behouden die de eigen interface vereist. De ontvanger heeft een typische common-mode-uitgangsspanning van 1,25 V, een typische uitgangszwaai van 400 mV piek-piek en een differentiële zwaai van 800 mV. CML-schakelingen werken doorgaans met een common-mode-niveau van 1,5 V, terwijl de afgebeelde LVPECL-configuratie het interfaceniveau via een weerstandsnetwerk naar 2 V verschuift. RD+ en RD− zijn intern afgesloten met 100 Ω, maar TD+ en TD− vereisen een externe differentiële afsluitweerstand van 100 Ω. De koppelcondensatoren van 100 nF die voor hoge datasnelheden worden gebruikt, moeten bij lagere datasnelheden mogelijk een grotere capaciteit krijgen.
De slaapfuncties verlagen het stand-byverbruik, maar houd rekening met hun timing wanneer de communicatie na een inactieve periode wordt hervat. De zender heeft een typische slaapstroom van 20 µA en de ontvanger verbruikt in de slaapstand typisch 7 µA. Samen komt dit neer op een typische waarde van 27 µA. De ontwaakvertraging van de zender is typisch 5 µs en kan oplopen tot 80 µs. De ontvanger gaat na 2 seconden in de slaapstand en heeft 100 µs nodig om te ontwaken. De ontwaakdrempel van de ontvanger ligt tussen -28 en -26 dBm. Bij protocollen met onderbroken communicatie kan een preambule, een inactiviteitspatroon of een andere periode met geldige signalen nodig zijn voordat de nuttige gegevens worden geaccepteerd.
De RSSI-pin levert een stroom die samenhangt met het gemiddelde optische vermogen dat de ontvanger bereikt. Een weerstand tussen RSSI en massa zet deze stroom om in een analoge spanning. In de voorbeeldschakeling voor bewaking wordt hiervoor 10 kΩ gebruikt. De typische RSSI-responsiviteit is 0,16 A/W en het beschikbare spanningsbereik loopt van 0 V tot VCC min 1,5 V. Een ADC of comparator kan dit signaal gebruiken om geleidelijk toenemend verbindingsverlies, vervuiling of overmatige buiging van de vezel te detecteren voordat de gegevensontvangst uitvalt. Kalibreer de drempelwaarden in de uiteindelijke assemblage, omdat RSSI bedoeld is om de kwaliteit van de verbinding te bewaken en niet om het optische vermogen nauwkeurig te meten.
Pinnen 1 en 12 moeten de EMI-afschermingen rechtstreeks met het signaalmassavlak verbinden. Ook beide massapinnen van de zender moeten worden aangesloten, omdat ze intern niet met elkaar verbonden zijn. Een ononderbroken massavlak met lage inductantie helpt overspraak tussen zender en ontvanger en externe storingen te beperken. TD+/TD− en RD+/RD− moeten als differentiële paren met gecontroleerde impedantie worden gerouteerd, met korte, even lange printbanen. Plaats de ontkoppelcondensatoren voor de voeding dicht bij de bijbehorende voedingspinnen en plaats de aanbevolen filtering niet op afstand van de zendontvanger. Plaats ook de externe afsluitweerstand van 100 Ω voor de zender zo dat aftakkingen en impedantiediscontinuïteiten tot een minimum beperkt blijven.
De component is bedoeld voor gecontroleerde soldeerprocessen en is niet geschikt voor infrarood- of dampfasereflowsolderen. De maximale soldeerconditie is 260 °C gedurende 10 seconden, eenmalig en op minstens 2,2 mm van de basis van de aansluitpennen. De MSL 2a-classificatie staat na opening van de vochtwerende zak een verwerkingstijd van 672 uur toe bij een temperatuur onder 30 °C en een relatieve luchtvochtigheid onder 60%. Als alternatief is droge opslag bij een relatieve luchtvochtigheid onder 10% mogelijk. De stofplug moet tijdens het solderen, reinigen en drogen blijven zitten. Reinigingsmiddelen op alcoholbasis zijn toegestaan, maar aceton, ethylacetaat, fenol en vergelijkbare oplosmiddelen mogen niet in het proces worden gebruikt.







