FB2M5KRR 650 nm 10–250 Mbps 50 m OptoLock® POF-zendontvanger

De FB2M5KRR is een compacte POF-zendontvanger met een stekkerloze aansluiting voor bidirectionele verbindingen via kunststof optische vezels met een manteldiameter van 2,2 mm. Hij verwerkt NRZ-symboolsnelheden van 10 tot 250 Mbps en ondersteunt verbindingsafstanden tot 50 m via stapindex-POF bij 250 Mbps, afhankelijk van de installatie- en bedrijfsomstandigheden. De component is ontworpen voor communicatieverbindingen in de industrie en robotica, waaronder 100BASE-FX, EtherCAT, Sercos III en seriële 8B/10B-verbindingen van 200 Mbps. De differentiële elektrische interface kan worden aangepast aan LVDS-, LVPECL- en CML-poorten op PHY’s, FPGA’s en ASIC’s. Een RSSI-uitgang levert een analoge indicatie van het gemiddelde ontvangen optische vermogen om de verbinding te bewaken. Automatische slaapfuncties voor de zender en ontvanger verlagen de gezamenlijke typische slaapstroom tot 27 µA wanneer er geen activiteit is. Het bedrijfstemperatuurbereik van −40 °C tot +85 °C maakt toepassing in industriële apparatuur mogelijk.

FB2M5KRR 650 nm 10–250 Mbps 50 m OptoLock® POF-zendontvanger

Bereikfuncties

Een algemeen overzicht van wat dit bereik te bieden heeft

  • Stekkerloze aansluiting voor POF met een manteldiameter van 2,2 mm – Maakt aansluiting van de vezel zonder aparte optische stekker mogelijk.
  • NRZ-overdracht van 10 tot 250 Mbps – Ondersteunt Fast Ethernet, industrieel Ethernet en bedrijfseigen seriële verbindingen.
  • Verbindingsafstand van 50 m bij 250 Mbps – Geschikt voor verspreide communicatieverbindingen in de industrie en robotica, afhankelijk van de installatieomstandigheden.
  • 650 nm RCLED optische zender – Biedt een rode optische bron die geschikt is voor kunststof optische vezels met een NA van 0,5.
  • RSSI-stroomuitgang – Maakt analoge bewaking van het gemiddelde ontvangen optische vermogen mogelijk.
  • Automatische slaapmodi voor zender en ontvanger – Verlagen de gezamenlijke typische slaapstroom tot 27 µA bij inactiviteit.
  • Compatibiliteit met LVDS, LVPECL en CML – Ondersteunt aansluiting op uiteenlopende PHY-, FPGA- en ASIC-interfaces.
  • Intern afgesloten ontvangeruitgang – Biedt een differentiële afsluiting van 100 Ω tussen RD+ en RD−.
  • Bedrijfstemperatuur van −40 °C tot +85 °C – Geschikt voor apparatuur die binnen een industrieel temperatuurbereik wordt gebruikt.
  • Geïntegreerde afscherming en differentiële signaaloverdracht – Helpen overspraak en elektromagnetische interferentie te beperken bij correcte aarding en printplaatlayout.
  • RSSI, zender en ontvanger in één behuizing – Combineert optische conversie en verbindingsbewaking in één component voor montage in doorvoergaten.
  • RoHS-conformiteit en classificatie als LED-klasse 1 – Ondersteunt de naleving van relevante eisen voor materialen en optische veiligheid.

Downloads

voor FB2M5KRR 650 nm 10–250 Mbps 50 m OptoLock® POF-zendontvanger

pdf
FB2M5KRR Revision B technical datasheet
Downloaden

Wat zit er in dit assortiment?

Alle varianten in het assortiment en een vergelijking van wat ze bieden

Tenzij anders aangegeven, gelden de elektrische en optische kenmerken voor het temperatuurbereik van −40 °C tot +85 °C bij een voedingsspanning van 3,0 V tot 3,6 V. Voor de karakterisering bij de maximale datasnelheid is een PRBS7-patroon van 250 Mbps gebruikt. De optische metingen zijn uitgevoerd met 0,5 m kunststof optische vezel met een kerndiameter van 1 mm en een NA van 0,5.

Specificaties

CategorieSpecificatieMinimumTypisch / nominaalMaximum of grenswaardeEenheid / opmerkingen

Algemeen

Datasnelheid

10

—

250

Mbps; maximale NRZ-symboolsnelheid

Algemeen

Nominale optische technologie

—

650 nm RCLED

—

Geïntegreerde CMOS-driver

Algemeen

Vezelaansluiting

—

POF zonder stekker, met een manteldiameter van 2,2 mm

—

Stekkerloze OptoLock®-poort

Algemeen

Optische testvezel

—

Step-index POF met een kerndiameter van 1 mm en een NA van 0,5

—

Gebruikt voor optische karakterisering

Algemeen

Verbindingsafstand

—

—

50

m bij 250 Mbps; afhankelijk van de installatie

Algemeen

Voorbeelden van ondersteunde verbindingen

—

100BASE-FX, EtherCAT, Sercos III en seriële 8B/10B-verbindingen van 200 Mbps

—

Protocolverwerking vindt extern plaats

Algemeen

Voedingsspanning tijdens bedrijf

3.0

3.3

3.6

V

Algemeen

Bedrijfstemperatuur

−40

—

+85

°C

Algemeen

Typische totale stroom in slaapstand

—

27

—

µA; zender en ontvanger samen

Absoluut maximum

Voedingsspanning

−0,5

—

3.6

V

Absoluut maximum

Opslagtemperatuur

−40

—

+85

°C

Absoluut maximum

Soldeertemperatuur

—

—

+260

°C gedurende 10 seconden, slechts eenmaal, op minimaal 2,2 mm van de aanzet van de aansluitpen

Zender

Bedrijfsstroom

—

37

52

mA

Zender

Stroomverbruik in slaapstand

—

20

40

µA

Zender

Capaciteit van de data-ingang

—

5

—

pF

Zender

Single-ended ingangsweerstand

—

5

—

kΩ

Zender

Common-mode-ingangsspanningsbereik

GND + 0,8

—

VCC − 0,8

V

Zender

Ingangsspanningszwaai

100

—

1.200

mV

Zender

Vereiste differentiële spanningszwaai voor ontwaken

50

—

—

mV

Zender

Ontwaakvertraging

—

5

80

µs

Zender

Uitschakelvertraging van het optische vermogen

0.02

—

20

µs

Zender

Piekgolflengte

640

660

670

nm

Zender

Spectrale bandbreedte, FWHM

—

23

30

nm

Zender

Gemiddeld optisch vermogen

−10

—

−2,0

dBm

Zender

Optische stijgtijd, 20–80%

—

2.0

2.8

ns

Zender

Optische daaltijd, 20–80%

0.3

—

0.6

ns

Zender

Optische modulatieamplitude

160

590

1.250

µW

Zender

Totale Jitter

—

—

1.6

ns

Ontvanger

Bedrijfsstroom

18

22

30

mA

Ontvanger

Stroomverbruik in slaapstand

2

7

15

µA

Ontvanger

Differentiële uitgangsimpedantie

—

100

—

Ω tussen RD+ en RD−

Ontvanger

Common-mode-uitgangsspanning

1.15

1.25

1.35

V

Ontvanger

Enkelzijdige piek-piekuitgangsspanning

325

400

500

mV

Ontvanger

Differentiële uitgangsamplitude

650

800

1.000

mV

Ontvanger

Optische gevoeligheid

—

—

−24

dBm

Ontvanger

Maximaal toegestaan optisch ingangsvermogen

—

—

−2

dBm

Ontvanger

Stijgtijd, 10–90%

—

0.4

1

ns

Ontvanger

Daaltijd, 90–10%

—

0.4

1

ns

Ontvanger

Optisch vermogen voor inschakeling van de slaapstand

−40

−31

—

dBm

Ontvanger

Optisch vermogen voor ontwaken uit de slaapstand

−28

—

−26

dBm

Ontvanger

Vertraging vóór inschakeling van de slaapstand

—

2

—

s

Ontvanger

Ontwaaktijd uit de slaapstand

—

100

—

µs

Ontvanger

Jitter

—

—

1.5

ns bij een ideaal ingangssignaal

Ontvanger

RSSI-spanningsbereik

0

—

VCC − 1,5

V

Ontvanger

Responsiviteit van de RSSI-uitgang

—

0.16

—

A/W

Mechanisch

Algemene maattolerantie

—

±0,2

—

mm

Behuizing

Kleur

—

Zwart

—

Standaard behuizingsoptie

Pentoewijzing

PenFunctieSymbool

1

EMI-afscherming van de zender

SHIELD

2

Negatieve signaalingang van de zender

TD−

3

Positieve signaalingang van de zender

TD+

4

Massa van de zender

GND

5

3,3 V-voedingsingang van de zender

VCC

6

Massa van de zender

GND

7

3,3 V-voedingsingang van de ontvanger

VCC

8

Massa van de ontvanger

GND

9

Indicator voor ontvangen signaalsterkte

RSSI

10

Negatieve data-uitgang van de ontvanger

RD−

11

Positieve data-uitgang van de ontvanger

RD+

12

EMI-afscherming van de ontvanger

SHIELD

De afschermingspinnen moeten op het signaalmassavlak worden aangesloten. Beide massapinnen van de zender moeten worden aangesloten, omdat ze intern niet met elkaar verbonden zijn.

Naleving van wettelijke voorschriften

ParameterSymboolNormNiveau

Vochtgevoeligheid

MSL

J-STD-020

Niveau 2a, vier weken houdbaar buiten de vochtwerende verpakking

Beperking van gevaarlijke stoffen

RoHS

Richtlijn 2011/65/EU

Gecertificeerd conform

Oogveiligheid

—

IEC 60825-1

LED-klasse 1

Verpakkingsinformatie

VerpakkingsparameterWaarde

Componenten per koker

25

Kokerlengte

430 mm

Kokerbreedte

31 mm

Kokerhoogte

20 mm

Kokers per vochtwerende zak

10

Zakken per binnendoos

1

Lengte binnendoos

588 mm

Breedte binnendoos

147 mm

Hoogte binnendoos

84 mm

Totaalgewicht binnendoos

1,80 kg

Aantal componenten per binnendoos

250

Aantal binnendozen per omdoos

4

Lengte omdoos

600 mm

Breedte omdoos

310 mm

Hoogte omdoos

195 mm

Totaalgewicht omdoos

7,53 kg

Aantal componenten per omdoos

1.000

Veelgestelde vragen

voor FB2M5KRR 650 nm 10–250 Mbps 50 m OptoLock® POF-zendontvanger

De FB2M5KRR ondersteunt NRZ-data van 10 tot 250 Mbps en is daarmee geschikt voor Fast Ethernet, industrieel Ethernet en bedrijfseigen seriële verbindingen binnen dat symboolsnelheidsbereik. Een Ethernet-verbinding van 100 Mbps met 4B/5B-codering werkt op 125 MBd. Een 8B/10B-verbinding van 200 Mbps werkt op 250 MBd en bereikt daarmee de maximaal gespecificeerde snelheid. Voorbeelden van geschikte toepassingen zijn 100BASE-FX, EtherCAT, Sercos III en compatibele seriële poorten van FPGA’s of ASIC’s. De protocolverwerking blijft extern: de zendontvanger zet de differentiële elektrische datastroom om naar de optische verbinding en omgekeerd, maar implementeert het communicatieprotocol niet.

De elektrische datapaden moeten normaal gesproken AC-gekoppeld zijn. Stem de interfaceschakeling af op de common-modespanning van het aangesloten apparaat. De ontvanger heeft een nominale common-modespanning van 1,25 V aan de uitgang, terwijl de getoonde CML- en LVPECL-interfaces common-modeniveaus van respectievelijk 1,5 V en 2 V gebruiken. RD+ en RD− zijn intern afgesloten met 100 Ω, maar TD+ en TD− vereisen een externe differentiële afsluiting van 100 Ω. Voor hoge datasnelheden worden koppelcondensatoren van 100 nF gebruikt; bij lagere datasnelheden kan een grotere waarde nodig zijn. Controleer de uiteindelijke schakeling op de afsluit- en instelspanningseisen van de gekozen PHY, FPGA of ASIC.

Het opgegeven bereik van 50 m geldt voor kunststof optische vezel met stapindex bij 250 Mbps en is afhankelijk van de uiteindelijke installatie. Voor de optische karakterisering wordt POF gebruikt met een kerndiameter van 1 mm en een NA van 0,5. Het gespecificeerde uitgangsvermogen van de zender ligt tussen −10 en −2 dBm en de gespecificeerde ontvangergevoeligheid bedraagt −24 dBm. Het maximaal toegestane optische ingangsvermogen van de ontvanger is −2 dBm; dit vormt de bovengrens van het geaccepteerde optische bereik. Vezelverzwakking, buigingen, de kwaliteit van de vezelafwerking, vervuiling en de bedrijfstemperatuur kunnen in de praktijk allemaal de beschikbare marge beïnvloeden. Valideer daarom het beoogde kabeltraject en het afwerkingsproces bij de vereiste datasnelheid en onder alle bedrijfsomstandigheden van de apparatuur.

De RSSI-pen levert een stroom die evenredig is met het gemiddelde optische vermogen dat de ontvanger bereikt. Een geschikte weerstand tussen RSSI en massa zet deze stroom om in een analoge spanning die met een ADC of bewakingsschakeling kan worden uitgelezen. De responsiviteit van de RSSI-uitgang is typisch 0,16 A/W. Het toegestane RSSI-spanningsbereik loopt van 0 V tot VCC min 1,5 V. Bij de nominale voedingsspanning van 3,3 V levert dit een bovengrens van 1,8 V op. Drempelwaarden voor de verbindingskwaliteit moeten in het complete systeem worden vastgesteld, omdat de meetwaarde ook wordt beïnvloed door vezelverliezen, de staat van de connectoren, componentvariaties en de gekozen belastingsweerstand.

De zender en ontvanger schakelen onafhankelijk van elkaar over naar een toestand met laag stroomverbruik wanneer elektrische of optische activiteit ontbreekt. De typische slaapstromen bedragen 20 µA voor de zender en 7 µA voor de ontvanger, samen de opgegeven typische waarde van 27 µA. De ontvanger schakelt na een typische vertraging van twee seconden over naar de slaapstand en heeft een typische ontwaaktijd van 100 µs, met een optische ontwaakdrempel tussen −28 en −26 dBm. Om de zender te activeren is een differentiële ingangszwaai van minimaal 50 mV nodig. De ontwaakvertraging bedraagt typisch 5 µs en maximaal 80 µs. Bij ontwerpen met onderbroken dataverkeer moet bij het instellen van de pakkettiming, verbindingsbewaking en herhaalpogingen rekening worden gehouden met deze ontwaaktijden.

De datalijnen moeten worden uitgevoerd als differentiële paren met gecontroleerde impedantie, met korte, symmetrische banen en een ononderbroken massavlak met lage inductantie. RD+ en RD− hebben al een differentiële afsluiting van 100 Ω. De zenderingang vereist daarentegen een externe weerstand van 100 Ω tussen TD+ en TD−. De aansluitpennen van de EMI-afscherming en alle massapennen moeten op het signaalmassavlak worden aangesloten. Plaats de ontkoppelcondensatoren dicht bij de bijbehorende voedingspennen. Voor pennen 6 en 7 zijn aan de boven- en onderzijde niet-ronde soldeerpads van 1,2 mm bij 1,5 mm vereist, terwijl de bijbehorende doorgemetalliseerde gaten rond blijven. Voor de mechanische lay-out geldt een algemene maattolerantie van ±0,2 mm. Gebruik voor de uitvoering de vrijgegeven footprinttekening.

De component is niet geschikt voor infrarood- of dampfasereflowsolderen. De absolute soldeerlimiet is +260 °C gedurende 10 seconden, eenmalig, waarbij de warmte op minimaal 2,2 mm afstand van de basis van de aansluitpen moet worden aangebracht. De stofplug moet tijdens het solderen, wassen en drogen blijven zitten. Halogeenvrije, wateroplosbare vloeimiddelen en geschikte reinigingsmiddelen op alcoholbasis zijn toegestaan; aceton, ethylacetaat en producten op fenolbasis zijn niet toegestaan. De component is geclassificeerd als MSL 2a en mag na opening van de vochtwerende verpakking maximaal 672 uur buiten die verpakking blijven bij een temperatuur onder 30 °C en een relatieve luchtvochtigheid onder 60%. Als alternatief kunnen componenten uit een geopende verpakking in een droogkast worden bewaard bij een relatieve luchtvochtigheid onder 10%.

Normaal bedrijf is gespecificeerd van −40 °C tot +85 °C bij een voedingsspanning tussen 3,0 V en 3,6 V, met een nominale waarde van 3,3 V. Het absolute voedingsspanningsbereik van −0,5 V tot 3,6 V geeft de grenzen aan waarbuiten schade kan ontstaan en mag niet als bedrijfsbereik worden beschouwd. De optische bron is geclassificeerd als LED-klasse 1 volgens IEC 60825-1. De materiaalsamenstelling voldoet aan RoHS-richtlijn 2011/65/EU. Voor de omgang met vochtgevoelige componenten geldt J-STD-020, niveau MSL 2a. Deze classificaties op componentniveau ondersteunen de apparatuurselectie, maar de elektrische veiligheid, EMC, ESD en naleving van wettelijke voorschriften moeten nog steeds voor het complete systeem worden beoordeeld.