CT-0155NSR-Mx2L-A SFF-zendontvanger met 1310 nm led, 2 km, 155 Mb/s
- Technologie
- Optische transceivers
- Partner
- Coretek
De CT-0155NSR-Mx2L-A zet optische signalen om in elektrische signalen en omgekeerd voor multimode-glasvezelverbindingen over korte afstanden. Met een NRZ-datasnelheid van 100 tot 155 Mb/s ondersteunt de module toepassingen met 100Base-FX Fast Ethernet, FDDI, ATM/SONET OC-3 en SDH STM-1. Een ledzender met een nominale golflengte van 1310 nm en een duplex LC-connectoraansluiting vormen de optische interface. De MSA-compatibele 2×5 SFF-footprint maakt integratie op de printplaat mogelijk. De zendontvanger werkt op één voeding van 3,3 V en gebruikt differentiële PECL-data-interfaces voor zenden en ontvangen. Er zijn twee varianten beschikbaar, zodat de signaaldetectie-uitgang kan worden afgestemd op PECL- of TTL-logica van het hostsysteem. Het omgevingstemperatuurbereik van −40 tot +85 °C maakt de module geschikt voor apparatuur die aan een breed temperatuurbereik wordt blootgesteld. De module voldoet aan RoHS en is loodvrij. De optische interface is ontworpen om te voldoen aan de eisen van klasse 1 volgens EN 60825-1.

Bereikfuncties
Een algemeen overzicht van wat dit bereik te bieden heeft
- NRZ-werking van 100 tot 155 Mb/s: Ondersteunt Fast Ethernet, FDDI en OC-3- of STM-1-verbindingen van 155 Mb/s.
- Multimodebereik tot 2 km: Ondersteunt glasvezelverbindingen over korte afstanden tussen netwerk- en communicatieapparatuur.
- 1310 nm ledzender: Biedt een gedefinieerde optische interface voor multimodeglasvezeltoepassingen.
- Duplex LC-aansluiting: Gebruikt afzonderlijke glasvezelpaden voor zenden en ontvangen in een compact connectorformaat.
- 2×5 SFF-footprint: Ondersteunt integratie op printplaten die zijn ontworpen volgens de SFF-multisource-overeenkomst.
- Eén voedingsspanning van 3,3 V: Vereenvoudigt de aansluiting op hostsystemen met een voedingsspanning van 3,3 V.
- Differentiële PECL-data-interface: Ondersteunt snelle signaaloverdracht voor zenden en ontvangen.
- Varianten met PECL- of TTL-signaaldetectie: Maken het mogelijk de statusuitgang af te stemmen op de logicafamilie van het hostsysteem.
- Werking van −40 tot +85 °C: Geschikt voor apparatuur die binnen een uitgebreid omgevingstemperatuurbereik werkt.
- Ingang voor uitschakeling van de zender: Geeft het hostsysteem elektrische controle over de optische zender.
- Optisch ontwerp van klasse 1: Ondersteunt integratie in toepassingen waarvoor de oogveiligheidseisen van EN 60825-1 gelden.
- RoHS-conforme, loodvrije uitvoering: Ondersteunt de naleving van eisen voor het gebruik van beperkte stoffen in elektronische assemblages.
Downloads
voor CT-0155NSR-Mx2L-A SFF-zendontvanger met 1310 nm led, 2 km, 155 Mb/s
Wat zit er in dit assortiment?
Alle varianten in het assortiment en een vergelijking van wat ze bieden
Technische specificaties
| Categorie | Parameter | Symbool | Minimum | Typisch | Maximum | Eenheid of norm | Opmerkingen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Algemeen | Bitsnelheid | — | 100 | — | 155 | Mb/s | NRZ-signalering |
Algemeen | Nominale verbindingsafstand | — | — | — | 2 | km | Multimode glasvezelverbinding |
Algemeen | Nominale golflengte van de zender | — | — | 1310 | — | nm | Ledzender |
Algemeen | Optische connector | — | — | Duplex LC | — | — | Afzonderlijke zend- en ontvangstpaden |
Algemeen | Vormfactor | — | — | 2×5 SFF | — | MSA | Footprint voor printplaatmontage |
Algemeen | Elektrische data-interface | — | — | Differentiële PECL | — | — | Zend- en ontvangstdata |
Algemeen | Optische veiligheid | — | — | Ontwerp volgens klasse 1 | — | EN 60825-1 | Ontwerpdoel voor oogveiligheid |
Algemeen | Constructie | — | — | RoHS-conform en loodvrij | — | — | Constructie met inachtneming van beperkingen op gevaarlijke stoffen |
Absoluut maximum | Opslagtemperatuur | TS | −40 | — | 85 | °C | — |
Absoluut maximum | Voedingsspanning | VCC | 0 | — | 6 | V | — |
Absoluut maximum | Soldeertemperatuur van de aansluitdraad | TSOLD | — | — | 260 | °C | Maximaal 10 seconden op de aansluitdraad |
Absoluut maximum | Data-ingangsspanning | — | 0 | — | VCC | V | — |
Bedrijfsconditie | Omgevingstemperatuur tijdens bedrijf | TA | −40 | — | 85 | °C | — |
Bedrijfsconditie | Voedingsspanning | VCC | 3.1 | — | 3.5 | V | Nominale voedingsspanning van 3,3 V |
Elektrisch | Voedingsstroom zender | ICCT | — | — | 140 | mA | — |
Elektrisch | TTL-ingang voor zenderuitschakeling, laag | VIL | — | — | 0.8 | V | — |
Elektrisch | TTL-ingang voor zenderuitschakeling, hoog | VIH | VCC−1,3 | — | VCC | V | — |
Elektrisch | Voedingsstroom ontvanger | ICCR | — | — | 100 | mA | — |
Elektrisch | Data-uitgang ontvanger, laag | VOL−VCC | −1,810 | — | −1,620 | V | Compatibel met 10K-, 10KH- en 100K-ECL-ingangen en PECL-ingangen |
Elektrisch | Data-uitgang ontvanger, hoog | VOH−VCC | −1,025 | — | −0,880 | V | Compatibel met 10K-, 10KH-, 100K-ECL- en PECL-ingangen |
Elektrisch | PECL-signaaldetectie-uitgang, laag | VOL−VCC | −1,810 | — | −1,620 | V | — |
Elektrisch | PECL-signaaldetectie-uitgang, hoog | VOH−VCC | −1,025 | — | −0,880 | V | — |
Elektrisch | TTL-signaaldetectie-uitgang, laag | VOL | — | — | 0.4 | V | — |
Elektrisch | TTL-signaaldetectie-uitgang, hoog | VOH | 2.4 | — | — | V | — |
Zender | Gemiddeld optisch uitgangsvermogen | PO | −19 | −17 | −14 | dBm | Gemeten met een graded-index multimodevezel van 62,5/125 µm met een numerieke apertuur (NA) van 0,275 |
Zender | Extinctieverhouding | ER | 8.2 | — | — | dB | — |
Zender | Centrale golflengte | λc | 1270 | — | 1360 | nm | Nominale golflengte 1310 nm |
Zender | RMS-spectrale breedte | Δλ | — | — | 200 | nm | — |
Zender | Optische stijgtijd, 10–90% | tr | 0.6 | — | 3.0 | ns p-p | — |
Zender | Optische daaltijd, 10–90% | tf | 0.6 | — | 3.0 | ns p-p | — |
Zender | Oogdiagram van het uitgangssignaal | — | — | Voldoet | — | ITU-T G.957 | — |
Ontvanger | Maximaal optisch ingangsvermogen | Pmax | — | — | −14 | dBm | Gemeten met een PRBS van 2²³−1 bij een BER lager dan 10⁻¹⁰ |
Ontvanger | Ontvangergevoeligheid | Pmin | — | — | −32 | dBm | Gemeten met een PRBS van 2²³−1 bij een BER lager dan 10⁻¹⁰ |
Ontvanger | Bedrijfsgolflengte | λ | 1100 | — | 1600 | nm | — |
Ontvanger | Inschakeldrempel voor signaaldetectie | PA | — | — | −32 | dBm | Overgang van laag naar hoog |
Ontvanger | Uitschakeldrempel voor signaaldetectie | PD | −47 | — | — | dBm | Overgang van hoog naar laag |
Ontvanger | Hysterese van de signaaldetectie | PA−PD | 0.5 | — | 4 | dB | — |
Vergelijking van varianten
| Specificatie | Variant 1 | Variant 2 |
|---|---|---|
Modelnummer | CT-0155NSR-M22L-A | CT-0155NSR-ME2L-A |
Vermelde elektrische aanduiding | 3,3 V PECL DC/DC | 3,3 V TTL DC/DC |
Signaaldetectie-uitgang | PECL | TTL |
Maximale verbindingsafstand | 2 km | 2 km |
Nominale golflengte | 1310 nm | 1310 nm |
Optisch uitgangsvermogen | −19 tot −14 dBm | −19 tot −14 dBm |
Ontvangergevoeligheid | ≤ −32 dBm | ≤ −32 dBm |
Pinbezetting
| Pin of aansluiting | Symbool | Functie |
|---|---|---|
Montagepennen | — | Mechanische bevestiging op de printplaat; niet aansluiten op de schakelingmassa, aansluiting op de chassismassa is wel toegestaan |
1 | VEER | Signaalmassa van de ontvanger |
2 | VCCR | Voeding van de ontvanger |
3 | SD | PECL- of TTL-signaaldetectie-uitgang; een hoog niveau geeft aan dat een optisch signaal wordt ontvangen |
4 | RD− | Geïnverteerde differentiële data-uitgang van de ontvanger |
5 | RD+ | Niet-geïnverteerde differentiële data-uitgang van de ontvanger |
6 | VCCT | Voeding van de zender |
7 | VEET | Signaalmassa van de zender |
8 | TXDIS | Ingang voor het uitschakelen van de zender |
9 | TD+ | Niet-geïnverteerde differentiële data-ingang van de zender |
10 | TD− | Geïnverteerde differentiële data-ingang van de zender |
Er zijn aanbevolen interfaceschakelingen beschikbaar voor zowel de variant met 3,3 V PECL-signaaldetectie als die met 3,3 V TTL-signaaldetectie. De technische specificatie bevat tekeningen met de mechanische afmetingen, de lay-out van de hostprintplaat en details van de schakelingscomponenten.
Veelgestelde vragen
voor CT-0155NSR-Mx2L-A SFF-zendontvanger met 1310 nm led, 2 km, 155 Mb/s
Ja, mits de hostinterface en de optische verbinding aan de opgegeven bedrijfsvoorwaarden voldoen. De zendontvanger accepteert NRZ-data van 100 tot 155 Mb/s en is bedoeld voor 100Base-FX-, FDDI-, ATM/SONET OC-3- en SDH STM-1-toepassingen. Dit bereik ondersteunt zowel Ethernet-verbindingen van 100 Mb/s als telecommunicatie-interfaces van 155 Mb/s, zonder dat de optische module hoeft te worden vervangen. De opgegeven 2 km geldt voor multimodeverbindingen over korte afstand en is geen garantie voor elke glasvezelinstallatie. Bij het ontwerp van de verbinding moet nog steeds rekening worden gehouden met vezeldemping, connectoren, lassen, temperatuur, veroudering en de vereiste systeemmarge.
Het vermogensbudget voor ontvangst bedraagt in het ongunstigste geval 13 dB, berekend op basis van het minimale zendvermogen van −19 dBm en de gevoeligheidsgrens van de ontvanger van −32 dBm. Hierbij is nog geen rekening gehouden met ontwerpmarge, vezelverlies, verlies in LC-connectoren, lassen, vervuiling, temperatuurschommelingen en veroudering van componenten. Het maximale ingangsvermogen van de ontvanger is −14 dBm, gelijk aan het hoogste gespecificeerde zendvermogen. Ontwerpers moeten daarom zowel de gevoeligheidsgrens bij laag vermogen als de overbelastingsgrens bij hoog vermogen controleren, vooral bij zeer korte glasvezeltrajecten. De definitieve goedkeuring van de verbinding moet gebaseerd zijn op metingen van het ontvangen vermogen over het beoogde bedrijfstemperatuurbereik.
Kies de CT-0155NSR-M22L-A als de host een PECL-signaaldetectie-uitgang vereist en de CT-0155NSR-ME2L-A als een TTL-statusuitgang nodig is. Beide varianten werken op een voedingsspanning van 3,3 V en hebben dezelfde opgegeven optische prestaties, verbindingsafstand en connectorconfiguratie. De hoofddatapaden voor zenden en ontvangen blijven differentiële PECL-signalen gebruiken. De keuze van de variant heeft dus betrekking op de signaaldetectie en niet op het communicatieprotocol. De PECL-statusniveaus zijn gerelateerd aan VCC, terwijl voor de TTL-versie een laag niveau van maximaal 0,4 V en een hoog niveau van minimaal 2,4 V zijn gespecificeerd. Controleer de compatibiliteit met de hostlogica en de afsluiting voordat u de printplaatlay-out definitief maakt.
Houd rekening met een maximale zenderstroom van 140 mA en een maximale ontvangerstroom van 100 mA. Als beide delen gelijktijdig hun opgegeven grenswaarden bereiken, bedraagt de totale stroom 240 mA. Bij de maximale bedrijfsvoedingsspanning van 3,5 V komt dit overeen met een geschatte bovengrens van circa 0,84 W voor het opgenomen elektrische vermogen. Dit is echter geen gespecificeerde waarde voor de warmtedissipatie. De voedingspinnen van de zender en ontvanger moeten lokaal worden ontkoppeld, met korte retourpaden naar hun respectieve signaalmassa’s. Een thermische beoordeling op printplaatniveau moet waarborgen dat de module bij de beoogde behuizing en luchtstroom binnen het omgevingstemperatuurbereik van −40 tot +85 °C blijft.
De zendontvanger is bedoeld voor multimodevezel en heeft een duplex-LC-aansluiting met afzonderlijke vezels voor het verzenden en ontvangen van data. Het gemiddelde optische uitgangsvermogen is gekarakteriseerd met een graded-index-multimodevezel van 62,5/125 µm met een numerieke apertuur van 0,275. De led heeft een nominale golflengte van 1310 nm. De centrale golflengte van de zender is gespecificeerd op 1270 tot 1360 nm en het werkbereik van de ontvanger op 1100 tot 1600 nm. Deze waarden bepalen de optische compatibiliteit, maar het geïnstalleerde vezeltype en het verbindingsverlies moeten nog steeds worden gevalideerd. De juiste duplexpolariteit, schone connectoren en een gecontroleerde buigradius zijn belangrijk om de verwachte marge voor het ontvangen vermogen te behouden.
De signaaldetectie-uitgang geeft aan of de ontvanger een optisch ingangssignaal heeft herkend. Een hoog uitgangsniveau betekent dat er een signaal wordt ontvangen. Voor de inschakeldrempel geldt een grenswaarde van −32 dBm en voor de uitschakeldrempel een grenswaarde van −47 dBm. Dit zijn grenswaarden, geen vaste schakelpunten met een constant verschil van 15 dB. De gespecificeerde hysterese van de signaaldetectie bedraagt 0,5 tot 4 dB en helpt herhaald schakelen van de uitgang te voorkomen wanneer het ontvangen vermogen dicht bij de schakeldrempel ligt. Signaaldetectie is geschikt voor verbindingsstatus- en foutafhandelingsfuncties, maar mag niet worden beschouwd als een gekalibreerde meting van het optische vermogen.
De interface heeft afzonderlijke voedings- en massa-aansluitingen voor de zender en ontvanger, plus differentiële dataparen voor zenden en ontvangen. Pinnen 9 en 10 vormen het zenderingangspaar TD+ en TD−, terwijl pinnen 5 en 4 het ontvangeruitgangspaar RD+ en RD− vormen. Pin 8 schakelt de zender uit en pin 3 levert het PECL- of TTL-signaaldetectiesignaal, afhankelijk van de productvariant. De montagepennen zijn bedoeld voor mechanische bevestiging en mogen niet worden aangesloten op de schakelingmassa. Aansluiting op de chassismassa is wel toegestaan. Houd differentiële printsporen kort en even lang, met geschikte afsluiting voor hoge snelheden en lokale voedingsfiltering.
Het toegestane omgevingstemperatuurbereik tijdens bedrijf is −40 tot +85 °C. Voor opslag gelden dezelfde temperatuurgrenzen. Voor normaal bedrijf is een voedingsspanning tussen 3,1 en 3,5 V vereist; het absoluut toegestane voedingsspanningsbereik is 0 tot 6 V. Bij het solderen mag een aansluitpen maximaal 10 seconden aan 260 °C worden blootgesteld. Het assemblageproces moet langere blootstelling aan die temperatuur dus voorkomen. De optische interface is ontworpen om te voldoen aan de oogveiligheidseisen van klasse 1 volgens EN 60825-1. De constructie is RoHS-conform en loodvrij. Of de volledige apparatuur aan alle eisen voldoet, hangt ook af van het hostontwerp, de behuizing, het voedingssysteem en de uiteindelijke EMC-tests.







