FB01GKAR 650 nm 1 Gbps 40 m OptoLock® POF-zendontvanger
- Technologie
- Optische transceivers
- Partner
- Firecomms
De FB01GKAR combineert een optische zender en ontvanger in één compacte module voor punt-tot-punt-Ethernetverbindingen in datacommunicatieapparatuur voor thuis en op kantoor. De OptoLock®-poort is geschikt voor ongeconfectioneerde kunststof optische vezel met een manteldiameter van 2,2 mm. Een aparte optische stekker op de zendontvanger is daardoor niet nodig. In combinatie met de KD1053 PHY-IC ondersteunt hij meer-niveaucodering bij 1 Gbps en Ethernet bij 100 Mbps. De gespecificeerde verbindingslengtes via stapindex-POF bedragen maximaal 40 m bij 1 Gbps en 100 m bij 100 Mbps. De haalbare afstand hangt af van de kabelafwerking en de installatieomstandigheden. Geïntegreerde lenzen maken koppeling mogelijk met POF met een kerndiameter van 1 mm en een numerieke apertuur van 0,5. De RSSI-uitgang geeft het gemiddelde optische vermogen aan dat de ontvanger bereikt. De geïntegreerde zender gebruikt een RCLED die zichtbaar rood licht uitzendt. De ontvanger heeft een slaapstand met een laag stroomverbruik en vastgelegde optische drempels voor het inschakelen en verlaten van de slaapstand. De zendontvanger werkt op een nominale voedingsspanning van 3,3 V bij een omgevingsluchttemperatuur van -20 °C tot +60 °C. Integratie op de printplaat vereist geschikte aarding, warmteafvoer, voedingsfiltering en differentiële signaalsporen met gecontroleerde impedantie.

Bereikfuncties
Een algemeen overzicht van wat dit bereik te bieden heeft
- OptoLock®-aansluiting zonder stekker: Geschikt voor ongeconfectioneerde POF met een manteldiameter van 2,2 mm, zonder aparte optische stekker.
- Twee datasnelheden: Ondersteunt de modi 1 Gbps en 100 Mbps in combinatie met de KD1053 PHY-IC.
- Gespecificeerde POF-verbindingslengtes: Maakt verbindingen mogelijk tot 40 m bij 1 Gbps of 100 m bij 100 Mbps, afhankelijk van de kabelafwerking en de installatieomstandigheden.
- Geïntegreerde optische module: Combineert een RCLED-zender voor zichtbaar rood licht en een PIN-ontvanger in één compacte zendontvanger.
- Optische interface met lenzen: Ondersteunt directe koppeling met kunststof optische vezel met een kerndiameter van 1 mm en een numerieke apertuur van 0,5.
- RSSI-bewakingsuitgang: Geeft het gemiddelde optische vermogen bij de ontvanger aan om de verbindingskwaliteit te bewaken.
- Ontvangerslaapstand met laag stroomverbruik: Verbruikt in de slaapstand tussen 3,75 µA en 12,2 µA.
- Uitgebreid bedrijfstemperatuurbereik: Werkt bij omgevingsluchttemperaturen van -20 °C tot +60 °C.
- Naleving van regelgeving: Voldoet aan de RoHS-eisen en de oogveiligheidsclassificatie LED-klasse 1 volgens IEC 60825-1.
- Geïntegreerde afscherming: Ondersteunt de beheersing van EMI, EMC en ESD wanneer de afschermings- en aardingspinnen volgens de specificaties zijn aangesloten.
Downloads
voor FB01GKAR 650 nm 1 Gbps 40 m OptoLock® POF-zendontvanger
Wat zit er in dit assortiment?
Alle varianten in het assortiment en een vergelijking van wat ze bieden
Specificaties
| Categorie | Parameter | Symbool | Waarde of bereik | Eenheid of voorwaarde |
|---|---|---|---|---|
Algemeen | Artikelnummer | FB01GKAR | Gigabit OptoLock®-zendontvanger | |
Algemeen | Productvariant | Zwart | Voor POF met een manteldiameter van 2,2 mm | |
Algemeen | Optische aansluiting | Aansluiting van kale vezel zonder connector | OptoLock®-interface | |
Algemeen | POF-eigenschappen | Kerndiameter 1 mm, NA 0,5 | Step-index-POF onder de vermelde testomstandigheden | |
Toepassing | Typische toepassing | Datacommunicatie thuis of op kantoor | Punt-tot-puntverbinding | |
Verbinding | Maximale afstand bij 1 Gbps | Tot 40 m | Step-index-POF; afhankelijk van de installatie | |
Verbinding | Maximale afstand bij 100 Mbps | Tot 100 m | Step-index-POF; afhankelijk van de installatie | |
Interface | 100 Mbps-modus | 100 Mbps | IEEE 802.3 Ethernet | |
Interface | 1 Gbps-modus | 1 Gbps | Meerniveaugecodeerd signaal volgens IEEE 802.3-bv | |
Interface | Bijbehorende PHY | KD1053 | Vereist voor gebruik bij 1 Gbps | |
Elektrisch | DC-voedingsspanning | Vcc | 3,13 / 3,3 / 3,47 V | Minimum / typisch / maximum |
Temperatuur | Omgevingsluchttemperatuur tijdens bedrijf | Top | -20 tot +60 °C | Bedrijfsbereik |
Temperatuur | Opslagtemperatuur | Tstg | -40 tot +85 °C | Opslagbereik |
Temperatuur | Temperatuur van de EMI-afscherming | Maximaal +85 °C | Tijdens bedrijf | |
Mechanisch | Algemene maattolerantie | ±0,2 mm | Tenzij anders aangegeven | |
Zender | Bedrijfsstroom | Icc | 61 / 71 / 75,5 mA | Minimum / typisch / maximum |
Zender | Datasnelheid, gigabitmodus | 1 Gbps | Werking met meerniveau-encoding | |
Zender | Datasnelheid, 100 Mbps-modus | 100 Mbps | Ethernet-werking | |
Zender | Optische bron | RCLED met zichtbaar rood licht van 650 nm | Geïntegreerd driver-IC | |
Zender | Piekgolflengte | λpeak | Typisch 660 nm | Onder de gespecificeerde optische testomstandigheden |
Zender | Spectrale bandbreedte, FWHM | Δλ | Typisch 23 nm; maximaal 30 nm | Onder de gespecificeerde optische testomstandigheden |
Zender | Gemiddeld optisch vermogen | P | -5 / -2,5 / -1,5 dBm | Minimum / typisch / maximum |
Zender | Optische stijgtijd, 20% tot 80% | tR | Typisch 1,76 ns | Vastgelegde testomstandigheden |
Zender | Optische afvaltijd, 80% tot 20% | tF | 1,83 ns typisch | Vastgelegde testomstandigheden |
Zender | Single-ended ingangsimpedantie ten opzichte van massa | ZIN,SE | 46 / 50 / 54 Ω | Minimum / typisch / maximum |
Zender | Single-ended ingangscapaciteit | CIN,TX+/- | 1,90 pF minimaal; 2,33 pF typisch | Per ingang |
Ontvanger | Bedrijfsstroom | Icc | 25,5 / 39 / 46 mA | Minimum / typisch / maximum |
Ontvanger | Stroomverbruik in slaapstand | Is | 3,75 / 7 / 12,2 µA | Minimum / typisch / maximum |
Ontvanger | Gemiddeld optisch ingangsvermogen (AOP) voor betrouwbare verbindingsopbouw | -16 tot 0 dBm | Werking met meerniveaucodering | |
Ontvanger | Gemiddeld optisch vermogen voor inschakeling van de slaapstand | PSL | -36 dBm typisch | Slaapdrempel |
Ontvanger | Gemiddeld optisch vermogen voor ontwaken uit de slaapstand | PWU | -30 dBm typisch | Ontwaakdrempel |
Ontvanger | Differentiële uitgangsspanningszwaai | VOUT,DIFF | 190 tot 323 mV piek-piek | Minimum tot maximum |
Ontvanger | Differentiële uitgangsimpedantie | ZDiff-Out | 100 Ω typisch | Differentiële uitgang |
Ontvanger | Common-mode-uitgangsspanning | VOUT,CM | 0,6 / 0,96 / 1,12 V | Minimum / typisch / maximum |
Ontvanger | Responsiviteit van de RSSI-uitgang | IRSSI/PIN | 0,52 A/W typisch | Bewaking van het gemiddelde optische vermogen |
Ontvanger | RSSI-uitgangsstroom | IRSSI | 300 µA maximaal | RSSI-uitgang |
Ontvanger | Toegestaan spanningsbereik van de RSSI-uitgang | VRSSI | 0,3 tot 2,7 V | Werkbereik |
Ontvanger | Ontwaaktijd | ton-wake | 24 µs typisch | Nadat AOP PWU overschrijdt |
Absolute grenswaarde | Voedingsspanning | VR | -0,5 tot 4,5 V | Absolute maximumwaarde |
Absolute grenswaarde | Ingangsspanning van de zender | Vin (Tx+/-) | -0,3 V tot Vcc + 0,3 V | Absolute maximumwaarde |
Assemblage | Soldeertemperatuur | Tsld | Maximaal +260 °C gedurende 10 seconden | Eenmalig, op minimaal 2,2 mm van de basis van de aansluitpin |
Assemblage | Reflowsolderen | Niet geschikt | Inclusief infrarood- en dampfasereflowsolderen | |
Conformiteit | Vochtgevoeligheidsniveau | MSL | 2a | J-STD-020; verwerkingstijd van vier weken na openen |
Conformiteit | Gevaarlijke stoffen | RoHS | Richtlijn 2011/65/EU | Inclusief wijziging 2015/863 |
Conformiteit | Oogveiligheid | LED-klasse 1 | IEC 60825-1 | |
Opslag | Houdbaarheid in ongeopende vochtwerende zak | 24 maanden | Onder 40 °C en 90% relatieve luchtvochtigheid | |
Opslag | Verwerkingstijd na opening van de zak | 672 uur | Onder 30 °C en 60% relatieve luchtvochtigheid | |
Opslag | Condities in de droogkast | Onder 10% relatieve luchtvochtigheid | Alternatieve opslag na opening |
De elektrische en optische eigenschappen zijn gevalideerd over het volledige bedrijfstemperatuurbereik van -20 °C tot +60 °C en bij een voedingsspanning van 3,3 V ±5%. Het optische zendvermogen wordt gemeten via 0,5 m professioneel afgewerkte POF met een kerndiameter van 1 mm en een numerieke apertuur van 0,5. Voor metingen aan de ontvangeringang wordt een vezellengte van minimaal 1 m gebruikt. De maximale verbindingslengte hangt af van de datasnelheid, de kabelafwerking en de installatieomstandigheden. Neem de afmetingen voor de printvoetafdruk en de plaatsing rechtstreeks over uit de mechanische tekening in het gegevensblad.
Pentoewijzing
| Pen | Functie | Symbool |
|---|---|---|
1 | EMI-afscherming van de zender | GND |
2 | Massa van de zender | GND |
3 | Massa van de zender | GND |
4 | Positieve signaalingang | TD+ |
5 | Negatieve signaalingang | TD− |
6 | 3,3 V DC-voedingsingang van de zender | Vcc |
7 | 3,3 V DC-voedingsingang van de ontvanger | Vcc |
8 | Massa van de ontvanger | GND |
9 | Indicator voor de ontvangen signaalsterkte | RSSI |
10 | Positieve data-uitgang | RD+ |
11 | Negatieve data-uitgang | RD− |
12 | EMI-afscherming van de ontvanger | GND |
Sluit pennen 1 en 12 aan op het signaalmassavlak van de printplaat. De massapennen 2 en 3 van de zender vereisen een volledig massavlak voor de warmteoverdracht. Ontkoppel elke Vcc-voeding met een ferrietkraal met een impedantie van 600 Ω bij 100 MHz en een gelijkstroomweerstand (DCR) van minder dan 200 mΩ. Plaats lokale voedingscondensatoren dicht bij de DC-ingangspennen. Routeer TD+/TD− en RD+/RD− als snelle differentiële paren met gecontroleerde impedantie.
Verpakkingsinformatie
| Verpakkingskenmerk | Waarde |
|---|---|
Componenten per buis | 25 |
Afmetingen buis | 430 × 31 × 20 mm |
Buizen per zak | 10 |
Zakken per binnendoos | 1 |
Afmetingen binnendoos | 588 × 147 × 84 mm |
Gewicht volledig gevulde binnendoos | 1,80 kg |
Componenten per binnendoos | 250 |
Binnendozen per buitendoos | 4 |
Afmetingen buitendoos | 600 × 310 × 195 mm |
Gewicht volledig gevulde buitendoos | 7,53 kg |
Componenten per buitendoos | 1.000 |
Veelgestelde vragen
voor FB01GKAR 650 nm 1 Gbps 40 m OptoLock® POF-zendontvanger
Voor werking op 1 Gbps is het KD1053 PHY-IC vereist. Dit ondersteunt ook de 100 Mbps-modus. Gigabittransmissie maakt gebruik van het voorgeschreven signaal met meerniveaucodering voor IEEE 802.3-bv over POF. De zendontvanger mag daarom niet met een willekeurige Ethernet-PHY worden gecombineerd. De 100 Mbps-modus werkt volgens IEEE 802.3 Ethernet en gebruikt dezelfde optische zendontvangermodule. TD+ en TD− voeren het signaal naar de zender, terwijl RD+ en RD− het uitgangssignaal van de ontvanger doorgeven. Deze differentiële signaalpaden vereisen printsporen met gecontroleerde impedantie. In de praktijk moeten de PHY, de zendontvanger, de printplaatlay-out en de gekozen bedrijfsmodus samen als één complete verbinding worden gevalideerd.
De opgegeven ontwerpdoelen zijn maximaal 40 m bij 1 Gbps en maximaal 100 m bij 100 Mbps via step-index-POF. De optische interface is bedoeld voor kabels met een manteldiameter van 2,2 mm. De optische karakterisering is gebaseerd op POF met een kerndiameter van 1 mm en een numerieke apertuur van 0,5. Voor het testen van het zendvermogen wordt 0,5 m professioneel afgewerkte vezel gebruikt; voor ontvangertests geldt een minimale vezellengte van 1 m. De werkelijke maximale afstand hangt af van de datasnelheid, de staat van de vezel, het verloop van bochten, de kwaliteit van de vezelafwerking en de installatieomgeving. Voer tests van het optische vermogensbudget en systeemtests daarom uit met de kabel en het afwerkingsproces die voor de productie zijn voorzien.
De zendontvanger moet worden gevoed met 3,3 V, binnen een bedrijfsspanningsbereik van 3,13 tot 3,47 V. De zender neemt 61 tot 75,5 mA op en de ontvanger 25,5 tot 46 mA. Samen bedragen hun maximale stromen dus 121,5 mA, nog zonder rekening te houden met de PHY en de ontwerpmarge. Ontkoppel de voeding met een ferrietkraal met een impedantie van 600 Ω bij 100 MHz en een gelijkstroomweerstand (DCR) van minder dan 200 mΩ. Plaats lokale voedingscondensatoren dicht bij de DC-voedingspennen. Pennen 1 en 12 van de EMI-afscherming moeten op het signaalmassavlak worden aangesloten. De massapennen 2 en 3 van de zender hebben een volledig massavlak nodig voor de warmteafvoer. Houd het onderdeel uit de buurt van hete componenten, zorg voor luchtstroming in de behuizing en houd de temperatuur van de EMI-afscherming onder 85 °C.
De RSSI-uitgang geeft het gemiddelde optische vermogen aan dat de ontvanger bereikt en kan worden gebruikt om de toestand van de verbinding te bewaken. De typische responsiviteit bedraagt 0,52 A/W, met een maximale uitgangsstroom van 300 µA en een toegestaan uitgangsspanningsbereik van 0,3 tot 2,7 V. De ontvanger gaat in de slaapstand bij een gemiddeld optisch vermogen van -36 dBm en wordt actief zodra het niveau -30 dBm bereikt. Deze drempels zorgen voor 6 dB optische hysterese. Na het overschrijden van de activeringsdrempel bedraagt de typische activeringstijd van de uitgang 24 µs. Zo kan de controller of PHY onderscheid maken tussen een inactief optisch pad en een signaalniveau dat geschikt is om de ontvanger weer te activeren.
Voer TD+/TD− en RD+/RD− op de printplaat uit als snelle differentiële signaalpaden, met een constante impedantie en zo min mogelijk discontinuïteiten. Elke zenderingang heeft een typische single-ended impedantie van 50 Ω, met grenswaarden van 46 tot 54 Ω, en een typische ingangscapaciteit van 2,33 pF. De ontvanger heeft een differentiële uitgangsimpedantie van 100 Ω en een differentiële signaalzwaai van 190 tot 323 mV piek-piek. De common-mode-uitgangsspanning ligt tussen 0,6 en 1,12 V, met een typische waarde van 0,96 V. Toets deze eigenschappen aan de ingangseisen van de PHY, de laagopbouw van de printplaat en de gekozen afsluitstrategie voordat de lay-out wordt goedgekeurd.
De zendontvanger is niet geschikt voor infrarood- of dampfase-reflowsolderen. Gebruik daarom een geschikt proces voor het solderen van de aansluitpennen. De absolute soldeerlimiet is eenmalig 260 °C gedurende 10 seconden, waarbij de warmte op minimaal 2,2 mm van de basis van de aansluitpen moet worden aangebracht. Volgens J-STD-020 valt het onderdeel in klasse MSL 2a. Na het openen van de zak mag het daardoor maximaal 672 uur, oftewel vier weken, buiten de verpakking worden verwerkt bij een temperatuur onder 30 °C en een relatieve luchtvochtigheid onder 60 %. Voor een ongeopende vochtwerende zak geldt een opgegeven houdbaarheid van 24 maanden bij een temperatuur onder 40 °C en een relatieve luchtvochtigheid onder 90 %. Gebruik tijdens de assemblage procedures ter beheersing van statische elektriciteit, een halogeenvrij, wateroplosbaar vloeimiddel en geschikte reinigingsmiddelen op alcoholbasis. Laat de stofplug tijdens het solderen, wassen en drogen op zijn plaats.
De aanduiding 650 nm verwijst naar de zichtbaar-rode RCLED-technologie die het product gebruikt. De elektrische en optische specificaties vermelden daarentegen een typisch gemeten piekgolflengte van 660 nm. De opgegeven spectrale bandbreedte is typisch 23 nm en maximaal 30 nm. De uitgezonden energie beslaat dus een golflengtebereik in plaats van één exacte spectraallijn. Het gemiddelde optische uitgangsvermogen is gespecificeerd van -5 tot -1,5 dBm, met een typische waarde van -2,5 dBm onder de vastgelegde omstandigheden voor vezelkoppeling. De lichtbron is volgens IEC 60825-1 ingedeeld in LED-klasse 1. Gebruik voor berekeningen van het optische vermogensbudget de gespecificeerde vermogens- en golflengtekenmerken, in plaats van aan te nemen dat de emissiepiek exact op 650 nm ligt.







