FE50MSNR 650 nm DC-50 MBd 50 m SMI POF niet-inverterende zendontvanger
- Technologie
- Optische transceivers
- Partner
- Firecomms
De FE50MSNR is een SMI POF-zendontvanger voor printplaatmontage met afzonderlijke zend- en ontvangstkanalen voor duplexcommunicatie. De zender combineert een zichtbaar rode RCLED van 650 nm met een geïntegreerde driver. De ontvanger gebruikt een dubbel-differentiële fotodiode-ingangstrap en een push-pull CMOS-uitgang die compatibel is met TTL/LVTTL. Beide kanalen zijn niet-inverterend, waardoor de elektrische logische polariteit over de optische verbinding behouden blijft. Het component verwerkt DC-niveaus, PWM-signalen en digitale data met snelheden tot 50 MBd, met een opgegeven maximale frequentie van 25 MHz. Toepassingen zijn onder meer instrumentbesturing, industriële automatisering, seriële communicatie, spanningsisolatie en apparatuur in omgevingen met elektrische storingen. Het component kan de optische fysieke laag vormen voor RS232-, RS485-, Modbus- of PROFIBUS-systemen, mits de bijbehorende interfaceschakelingen en protocoltiming daarvoor geschikt zijn. Ondersteuning voor voedingsspanningen van 3,3 V en 5 V vereenvoudigt de integratie met verschillende logicafamilies. Het omgevingstemperatuurbereik van −40 °C tot +85 °C maakt het component geschikt voor industriële installaties. De vergrendelbare SMI-aansluiting, geleidende kunststof behuizing en metalen afscherming zorgen voor mechanische borging en helpen te voldoen aan eisen voor elektrostatische ontlading en elektromagnetische compatibiliteit.

De FE50MSNR integreert een zichtbaar rode optische zender en een niet-inverterende ontvanger in een vergrendelbare SMI-behuizing voor printplaatmontage. Afzonderlijke Tx- en Rx-kanalen maken full-duplexcommunicatie mogelijk via duplex step-index kunststof optische vezel. Het signaalpad kan ook DC-signalen verwerken en ondersteunt statische niveaus, PWM, dataverkeer in bursts en continue digitale data. De geleidende behuizing en metalen afscherming helpen bij toepassing in installaties die worden blootgesteld aan elektrostatische ontlading en elektrische storingen.
Bereikfuncties
Een algemeen overzicht van wat dit bereik te bieden heeft
- 650 nm RCLED-zender – Levert een zichtbaar rood optisch signaal voor step-index POF-verbindingen.
- Werking van DC tot 50 MBd – Ondersteunt statische niveaus, PWM, dataverkeer in bursts en continue digitale data.
- Verbindingsafstand tot 50 m – Maakt verbindingen tussen machines, kasten en instrumenten mogelijk, zolang de installatieverliezen binnen het verliesbudget blijven.
- Niet-inverterende zender en ontvanger – Behoudt de oorspronkelijke logische polariteit over de optische verbinding.
- Afzonderlijke Tx- en Rx-kanalen – Maken full-duplexcommunicatie via een duplex POF-kabel mogelijk.
- Werking op 3,3 V of 5 V – Ondersteunt integratie met TTL- en LVTTL-logica.
- Push-pull CMOS-ontvangeruitgang – Biedt gedefinieerde hoge en lage uitgangsniveaus binnen de gespecificeerde belastingsgrenzen.
- Bedrijfstemperatuurbereik van −40 °C tot +85 °C – Geschikt voor industriële omgevingscondities.
- Tx-pulsbreedtevervorming van −3 ns tot +3 ns – Ondersteunt timinggevoelige signalen en signaaloverdracht in bursts.
- Vergrendelbare SMI-interface – Biedt een geborgde stekkerverbinding voor duplex POF-bekabeling.
- Geleidende behuizing en metalen afscherming – Ondersteunen de beheersing van elektrostatische ontlading en de werking in omgevingen met elektrische storingen.
- Voldoet aan LED-klasse 1 en RoHS – Voldoet aan de vermelde eisen voor oogveiligheid en beperking van gevaarlijke stoffen.
Downloads
voor FE50MSNR 650 nm DC-50 MBd 50 m SMI POF niet-inverterende zendontvanger
Wat zit er in dit assortiment?
Alle varianten in het assortiment en een vergelijking van wat ze bieden
Belangrijkste specificaties
| Specificatie | Waarde |
|---|---|
Artikelnummer | FE50MSNR |
Producttype | Duplex SMI-zendontvanger voor kunststof optische vezel |
Optische bron | 650 nm RCLED met geïntegreerde driver |
Zenderlogica | Niet-inverterend |
Ontvangerlogica | Niet-inverterend |
Vezeltype | Kunststof optische vezel met stapindexprofiel |
Verbindingsafstand | Tot 50 m, afhankelijk van de installatieomstandigheden |
Datasnelheid | DC tot 50 MBd |
Maximale opgegeven frequentie | 25 MHz |
Minimaal eenheidsinterval | 20 ns |
Voedingsopties | 3,3 V of 5 V; Tx en Rx kunnen afzonderlijke voedingslijnen gebruiken, maar een gemeenschappelijke voedingslijn wordt aanbevolen |
Logische interface | TTL-ingang en push-pull-CMOS-uitgang die compatibel is met TTL/LVTTL |
Bedrijfstemperatuur | −40 °C tot +85 °C omgevingstemperatuur |
Aansluiting | SMI-duplexconnector met vergrendeling |
Variantenvergelijking
| Specificatie | FE50MSNR | FE50MSIR |
|---|---|---|
Productcode | FE50MSNR | FE50MSIR |
Zenderpolariteit | Niet-inverterend | Niet-inverterend |
Ontvangerpolariteit | Niet-inverterend | Inverterend |
Datasnelheidsbereik | DC tot 50 MBd | DC tot 50 MBd |
Connectortype | SMI | SMI |
Pentoewijzing van de zendontvanger
| Pen | Functie | Symbool |
|---|---|---|
1 | EMI-afscherming van de zender | GND |
2 | TTL-data-ingang | Vin |
3 | Massa van de zender | GND |
4 | Massa van de zender | GND |
5 | Voedingsspanning zender, 5 V of 3,3 V | VCC |
6 | Voedingsspanning zender, 5 V of 3,3 V | VCC |
7 | Voedingsspanning ontvanger, 5 V of 3,3 V | VCC |
8 | Voedingsspanning ontvanger, 5 V of 3,3 V | VCC |
9 | Massa ontvanger | GND |
10 | Data-uitgang ontvanger | Vo |
11 | Niet aangesloten | NC |
12 | EMI-afscherming ontvanger | GND |
Sluit de EMI-afschermingspinnen 1 en 12 aan op het signaalmassavlak van de printplaat om overspraak van Tx naar Rx te beperken en de afscherming tegen externe EMI, EMC en ESD te verbeteren. Voor de zender en ontvanger wordt een gemeenschappelijke voedingslijn aanbevolen. Gebruik bij voorkeur 3,3 V als de aangesloten schakeling dit toelaat, om het energieverbruik te verlagen. De mechanische tekening vermeldt een algemene maattolerantie van ±0,2 mm. Pinnen 6 en 7 vereisen niet-ronde soldeereilanden van 1,2 mm bij 1,5 mm aan de boven- en onderzijde, met standaard ronde, doorgemetalliseerde gaten.
Naleving van wet- en regelgeving
| Parameter | Symbool | Norm | Niveau of status |
|---|---|---|---|
ESD-contactontlading volgens het Human Body Model | HBM | JEDEC JS-001 | Niveau 2, 2 kV tot minder dan 4 kV |
Vochtgevoeligheid | MSL | J-STD-020E | Niveau 2a, verwerkingstermijn van vier weken na opening van de droogverpakking |
Beperking van gevaarlijke stoffen | RoHS | Richtlijn 2011/65/EU, inclusief wijziging 2015/863 | Gecertificeerd conform |
Oogveiligheid | Niet van toepassing | IEC 60825-1 | LED-klasse 1 |
Absolute grenswaarden
| Parameter | Symbool | Minimum | Maximum | Eenheid |
|---|---|---|---|---|
Opslagtemperatuur | Tstg | −40 | +85 | °C |
Bedrijfstemperatuur | Top | −40 | +85 | °C |
Soldeertemperatuur | Tsld | Niet gespecificeerd | +260 | °C |
Voedingsspanning voor Tx en Rx | VCC | −0,5 | +7 | V |
Spanning op de Tx-data-ingang | VIN | −0,5 | VCC + 0,5 | V |
Rx-uitgangsstroom | IO | −16 | +16 | mA |
De maximale soldeertemperatuur van +260 °C geldt voor een eenmalige blootstelling van tien seconden, op minimaal 2,2 mm van de basis van de aansluitpen. De absolute maximale voedingsspanning van +7 V betekent niet dat functionele werking boven de aanbevolen bedrijfslimiet van 5,5 V gegarandeerd is. Tijdens het inschakelen mag VIN niet hoger zijn dan VCC, omdat de zenderdriver daardoor in een ongecontroleerde logische toestand kan komen. De stofplug mag tijdens het solderen niet worden blootgesteld aan temperaturen boven 110 °C.
Elektrische en optische eigenschappen van de zender
| Parameter | Symbool | Minimum | Typisch | Maximum | Eenheid | Conditie |
|---|---|---|---|---|---|---|
Voedingsstroom | ICC | Niet gespecificeerd | 16,5 bij 3,3 V; 17,5 bij 5 V | 27 | mA | T1 |
Ingangsspanning, laag | VIL | −0,3 | Niet gespecificeerd | 0.8 | V | T1 |
Ingangsspanning, hoog | VIH | 2 | Niet gespecificeerd | VCC + 0,25 | V | T1 |
Capaciteit van de data-ingang | Cin | Niet gespecificeerd | Niet gespecificeerd | 7 | pF | Niet gespecificeerd |
Weerstand data-ingang | Rin | 10 | Niet gespecificeerd | Niet gespecificeerd | MΩ | Niet gespecificeerd |
Optisch piekuitgangsvermogen | PHigh | −9 | Niet gespecificeerd | −1 | dBm | T1, T2 |
Emissiegolflengte, spectraal zwaartepunt | λc | 640 | 650 | 680 | nm | T4 |
Spectrale breedte, RMS | λRMS | Niet gespecificeerd | Niet gespecificeerd | 30 | nm | T5 |
Optische stijgtijd, 20% tot 80% | tr | Niet gespecificeerd | 1.6 | 5 | ns | T1 |
Optische daaltijd, 80% tot 20% | tf | Niet gespecificeerd | 1.3 | 2 | ns | T1 |
Propagatievertraging, laag naar hoog | tPropDly-LH | 13 | 22 | 30 | ns | T1 |
Propagatievertraging, hoog naar laag | tPropDly-HL | 13 | 22 | 30 | ns | T1 |
Pulsbreedtevervorming van de zender | PWD | −3 | Niet gespecificeerd | +3 | ns | T1, T4 |
Opstartvertraging | tpower-on | Niet gespecificeerd | 20 | Niet gespecificeerd | µs | T6 |
Testcondities zender: T1 omvat validatie over het temperatuurbereik van −40 °C tot +85 °C bij voedingsspanningen van zowel 3,3 V als 5 V met een tolerantie van ±5%; typische waarden gelden bij 25 °C, een voedingsspanning van 3,3 V en PRBS-data van 50 Mbit/s. T2 gebruikt het optische piekvermogen dat wordt ingekoppeld in 0,5 m POF met een diameter van 1 mm en een numerieke apertuur van 0,5, gemeten met een detector met een groot actief oppervlak; bij data met een inschakelduur van 50% is het piekvermogen tweemaal het gemiddelde vermogen. T4 definieert de centroïdegolflengte volgens EIA/TIA FOTP-127/6.1. T5 definieert de RMS-spectrale breedte volgens EIA/TIA FOTP-127/6.3. T6 meet de tijd tussen het bereiken van een geldige voedingsspanning bij het inschakelen en een geldig uitgangsdatasignaal, bij ingangsdata met een inschakelduur van 50%.
Elektrische en optische kenmerken van de ontvanger
| Parameter | Symbool | Minimum | Typisch | Maximum | Eenheid | Conditie |
|---|---|---|---|---|---|---|
Voedingsstroom | ICC | Niet gespecificeerd | 20 | 25 | mA | R2, R3, R4 |
Opstartvertraging | tpower-on | Niet gespecificeerd | 40 | Niet gespecificeerd | µs | R1 |
Uitgangsspanning bij hoog logisch niveau | VOH | VCC − 0,05 | Niet gespecificeerd | VCC | V | IOH maximaal 40 µA, R2 |
Uitgangsspanning bij laag logisch niveau | VOL | 0 | Niet gespecificeerd | 0.05 | V | IOL maximaal 1,6 mA, R2 |
Optisch vermogen bij hoog logisch niveau | PH | −22 | Niet gespecificeerd | −1 | dBm | R2, R3 |
Optisch vermogen bij laag logisch niveau | PL | Niet gespecificeerd | Niet gespecificeerd | −40 | dBm | R2, R3 |
Datasnelheid | Niet van toepassing | DC | Niet gespecificeerd | 50 | MBd | Minimale UI 20 ns; maximale frequentie 25 MHz |
Stijgtijd van de uitgang, 10% tot 90% | tr | Niet gespecificeerd | Niet gespecificeerd | 6 | ns | R2, R3, R4 |
Daaltijd van de uitgang, 90% tot 10% | tf | Niet gespecificeerd | Niet gespecificeerd | 6 | ns | R2, R3, R4 |
PWD voor PH-bereik van −20 tot +2 dBm | PWD | −4 | Niet gespecificeerd | +4 | ns | R2, R3, R4, R5 |
PWD voor PH-bereik van −20 tot −22 dBm | PWD | −6 | Niet gespecificeerd | +6 | ns | R2, R3, R4, R5 |
Vervorming van de eerste tot en met de derde puls | PWDinit | −7 | Niet gespecificeerd | +14 | ns | R2, R3, R4, R5, R6 |
Propagatievertraging, van hoog naar laag | tPropDly-HL | Niet gespecificeerd | Niet gespecificeerd | 50 | ns | R2, R3, R4 |
Propagatievertraging, van laag naar hoog | tPropDly-LH | Niet gespecificeerd | Niet gespecificeerd | 50 | ns | R2, R3, R4 |
Testcondities voor de ontvanger: R1 meet de vertraging vanaf het moment dat VCC hoger wordt dan 2,75 V totdat de uitgang correct reageert; tot dat moment blijft de uitgang hoogohmig. R2 heeft betrekking op een zender met een golflengte van 635 nm tot 680 nm en stijg- en daaltijden van 5 ns, bij bedrijfstemperaturen van −40 °C tot +85 °C en voedingsspanningen van 3,3 V of 5 V met een tolerantie van ±5%; typische waarden gelden bij 25 °C. R3 gebruikt het aanbevolen zendersignaal. R4 gebruikt een ontvangerbelasting van 50 kΩ met een totale capaciteit van 15 pF. R5 karakteriseert de PWD met NRZ PRBS7-data van 50 MBd bij een bitfoutpercentage van 10⁻⁹ of lager. R6 gebruikt een minimale optische ingangspulsbreedte van 20 ns; langere pulsen geven minder initiële vervorming. Snelheden onder 1 MBd moeten worden beoordeeld aan de hand van de initiële PWD-waarden.
Verpakkingsinformatie
| Verpakkingsparameter | Waarde |
|---|---|
Componenten per buis | 25 |
Lengte buis | 444 mm |
Breedte buis | 26 mm |
Hoogte buis | 19,4 mm |
Buizen per vochtwerende zak | 10 |
Zakken per binnendoos | 1 |
Lengte binnendoos | 588 mm |
Breedte binnendoos | 147 mm |
Hoogte binnendoos | 84 mm |
Totaalgewicht binnendoos | 1,80 kg |
Componenten per binnendoos | 250 |
Binnendozen per omdoos | 4 |
Lengte omdoos | 600 mm |
Breedte omdoos | 310 mm |
Hoogte omdoos | 195 mm |
Totaalgewicht omdoos | 7,53 kg |
Componenten per omdoos | 1.000 |
Veelgestelde vragen
voor FE50MSNR 650 nm DC-50 MBd 50 m SMI POF niet-inverterende zendontvanger
Ja. Het signaalpad is gespecificeerd van DC tot 50 MBd en kan daardoor statische optische niveaus, laagfrequente PWM en digitale NRZ-data overbrengen zonder dat een minimale overgangsfrequentie nodig is. Aan de bovengrens bedraagt het minimale eenheidsinterval 20 ns en is de opgegeven maximale frequentie 25 MHz. De FE50MSNR kan daardoor als optische fysieke laag dienen voor systemen op basis van RS232, RS485, Modbus of PROFIBUS, mits de externe interfaceschakelingen en de protocoltiming binnen de elektrische en timinggrenzen blijven. Bij lange rustperioden of burstverkeer moet naast de timingwaarden in stationaire toestand ook de initiële pulsbreedtevervorming van de ontvanger worden gecontroleerd.
De FE50MSNR heeft een niet-inverterende zender en een niet-inverterende ontvanger. Een logisch hoog elektrisch ingangssignaal levert dus licht op, en gedetecteerd licht levert een logisch hoog uitgangssignaal van de ontvanger op. De FE50MSIR heeft dezelfde niet-inverterende zender, maar een inverterende ontvanger, waardoor de polariteit van de ontvangeruitgang wordt omgekeerd. Dit verschil is belangrijk bij het vervangen van koperverbindingen, bij het verwerken van rusttoestanden van seriële interfaces en bij directe aansluiting op programmeerbare logica met een vastgelegd actief niveau. Tijdens het inschakelen van de ontvanger blijft de uitgang hoogohmig. Binnen 40 µs nadat VCC de bedrijfsdrempel bereikt, stabiliseert de uitgang. Houd bij de keuze van de variant daarom rekening met zowel de normale logische polariteit als het vereiste gedrag van de apparatuur bij het opstarten en bij storingen.
Beide voedingsspanningen zijn bruikbaar. De elektrische prestaties zijn gevalideerd bij 3,3 V en 5 V, met een tolerantie van ±5%. Als de aangesloten logica het toelaat, heeft 3,3 V de voorkeur: de typische zenderstroom bedraagt dan 16,5 mA, tegenover 17,5 mA bij 5 V. De zender en ontvanger mogen afzonderlijke voedingslijnen gebruiken, maar het wordt aanbevolen beide op dezelfde voeding aan te sluiten. Tijdens het opstarten mag VIN niet hoger zijn dan VCC, omdat de zenderdriver anders in een ongecontroleerde logische toestand kan komen. De waarde van +7 V is een absolute maximumwaarde en mag niet worden beschouwd als een toegestane voedingsspanning voor normaal gebruik. Normale werking boven 5,5 V is niet gespecificeerd.
De opgegeven 50 m is een installatieafhankelijke verbindingsafstand, geen onvoorwaardelijke garantie voor de kabellengte. Het optische piekvermogen van de zender is gespecificeerd van −9 dBm tot −1 dBm. Het optische ingangsbereik van de ontvanger voor een logisch hoog niveau loopt van −22 dBm tot −1 dBm. Het verschil tussen het minimale ingekoppelde vermogen en de minimale drempel voor een hoog niveau geeft een verliesbudget van 13 dB, nog zonder ontwerpmarge. Vezeldemping, connectorverliezen, buiging, vervuiling, temperatuur en veroudering moeten samen binnen het uiteindelijke optische budget blijven. De optische specificaties zijn piekwaarden. Metingen van het gemiddelde vermogen bij data met een inschakelduur van 50% vallen daarom ongeveer 3 dB lager uit en moeten overeenkomstig worden geïnterpreteerd.
Houd voor beide schakelovergangen rekening met maximaal 30 ns propagatievertraging in de zender en maximaal 50 ns in de ontvanger. De totale interne vertraging van ingang tot uitgang kan dus oplopen tot 80 ns, nog vóór de extra vertraging van de geïnstalleerde verbinding. Bij 50 MBd duurt één eenheidsinterval 20 ns. De vaste vertraging kan daardoor meerdere eenheidsintervallen beslaan, zonder de oogopening in stationaire toestand direct te verkleinen. De pulsbreedtevervorming van de zender is begrensd op −3 ns tot +3 ns. Voor de ontvanger is de PWD gespecificeerd op maximaal ±4 ns of ±6 ns, afhankelijk van het ontvangen optische vermogen. De eerste drie ontvangen pulsen kunnen een vervorming van −7 ns tot +14 ns vertonen. Burstprotocollen moeten daarom een voldoende lange preambule of voldoende timingtolerantie bieden om de eerste pulsen te laten stabiliseren.
Pinnen 1 en 12 zijn aansluitingen voor de EMI-afscherming en moeten worden verbonden met het signaalmassavlak van de printplaat om overspraak van Tx naar Rx te verminderen en de afscherming tegen externe storingen en ESD te verbeteren. Ook de lay-out rond pinnen 6 en 7 vraagt bijzondere aandacht: hiervoor zijn ovale soldeerpads van 1,2 mm bij 1,5 mm voorgeschreven op zowel de bovenste als de onderste koperlaag. De component is geschikt voor golfsolderen, maar niet voor reflowsolderen. Handsolderen wordt niet aanbevolen voor productie. Solderen mag eenmalig gedurende tien seconden bij maximaal 260 °C, op minimaal 2,2 mm van de aanzet van de aansluitpen. De stofplug mag tijdens de verwerking blijven zitten, maar moet onder 110 °C blijven. Daarnaast gelden de verwerkingsvoorschriften voor Moisture Sensitivity Level 2a.
De FE50MSNR is gespecificeerd voor gebruik van −40 °C tot +85 °C en voldoet aan IEC 60825-1 LED-klasse 1, RoHS en JEDEC Human Body Model Level 2. Het HBM-niveau van 2 kV tot minder dan 4 kV geldt voor het hanteren van de component en zegt niets over de immuniteit van de uiteindelijke apparatuur tegen externe ESD-ontladingen. Ook de vermelding van medische besturing, patiëntveiligheid en spanningsisolatie duidt op mogelijke toepassingsgebieden, niet op een volledige certificering voor medische apparatuur of functionele veiligheid. Ontwerpers moeten nog steeds de vereiste kruip- en luchtwegen, isolatie, EMC en veiligheidsprestaties op apparatuurniveau vaststellen. De optische verbinding kan galvanische scheiding ondersteunen, maar voor de complete installatie is geen isolatiespanning op systeemniveau gespecificeerd.







