Lock-in versterkers DC-200 MHz
- Technologie
- Lock-in Amplifiers
- Partner
- Stanford Research Systems (SRS)
Deze serie bestaat uit zes lock-in versterkers voor op de werkbank, met analoge single-phase- of dual-phase-architecturen en DSP-architecturen. Samen bestrijken de modellen gespecificeerde referentiefrequenties van 1 mHz tot 200 MHz, al werkt elk instrument alleen binnen zijn eigen opgegeven bereik. De modellen voor lage en middelfrequenties ondersteunen metingen van kleine spanningen en stromen, terwijl de SR844 beschikt over 50 Ω- en 1 MΩ-RF-ingangen voor gebruik van 25 kHz tot 200 MHz. De SR2124 is ontwikkeld voor gevoelige experimenten waarbij voortdurende activiteit van de digitale klok interferentie kan veroorzaken, waaronder metingen bij lage temperaturen.
De SR860 en SR865A voegen touchscreen-displays, FFT-weergaven, capture-geheugen en moderne externe interfaces toe voor geautomatiseerde of data-intensieve systemen. Afhankelijk van het model omvatten de referentiefuncties interne, externe, harmonische, dual-frequency-, chopper- en VCO-modi. Typische toepassingen zijn onder meer gechopte optische metingen, detectorstroommetingen, frequentieselectieve AC-tests, transportmetingen en andere experimenten met synchrone detectie. Bij de keuze van het instrument moet rekening worden gehouden met referentiefrequentie, bronimpedantie, vereiste dynamische reserve, tijdconstante, harmonische modus, gegevensverwerking en besturingsinterface.

Bereikfuncties
Een algemeen overzicht van wat dit bereik te bieden heeft
- Zes analoge en DSP-modellen – Kies uit enkelvoudige instrumenten voor lage frequenties tot dual-phase RF-detectie bij 200 MHz.
- Gecombineerd frequentiebereik van 1 mHz tot 200 MHz – Kies een versterker op basis van de werkelijke modulatie- of referentiefrequentie van het experiment.
- Spannings- en stroomingangen op vijf modellen – Sluit sensoren met spanningsuitgang en een breed scala aan detectoren met stroomuitgang aan.
- Typische Dynamic Range tot 120 dB – Herstel zwakke signalen in de aanwezigheid van aanzienlijk grotere storende signalen.
- Tijdconstanten van 1 µs tot 30 ks binnen de serie – Breng instelsnelheid in balans met equivalente ruisbandbreedte.
- Interne, externe en harmonische referentiemodi – Ondersteunen, afhankelijk van het model, fundamentele, harmonische, dubbel-gemoduleerde en chopped metingen.
- Touchscreen-, FFT- en analysefuncties op geselecteerde modellen – Vereenvoudigen setup, ruisdiagnose en beoordeling van verzamelde data.
- GPIB, RS-232, USB, Ethernet of glasvezelbesturing – Integreer met verouderde, geïsoleerde en genetwerkte geautomatiseerde systemen.
- Analoge SR2124-architectuur met uitgeschakelde klok – Voer gevoelige experimenten uit waarbij continue activiteit van de digitale klok ongewenst is.
- Selecteerbare hoogdoorlaat-, laagdoorlaat-, banddoorlaat-, notch- en synchrone filters – Pas modelafhankelijke onderdrukking van ongewenste spectrale componenten toe.
Downloads
voor Lock-in versterkers DC-200 MHz
Wat zit er in dit assortiment?
Alle varianten in het assortiment en een vergelijking van wat ze bieden
Specificaties van de serie
| Parameter | Details van de serie |
|---|---|
Unieke modellen | SR865A, SR860, SR2124, SR844, SR850 en SR510 |
Architecturen | Analoog single-phase, analoog dual-phase en DSP dual-phase |
Gecombineerd bereik van referentiefrequenties | 1 mHz tot 200 MHz over de volledige serie |
Stroomingangen | Beschikbaar op SR865A, SR860, SR2124, SR850 en SR510 |
Laagste opgegeven uitgangsschaal voor spanning | 1 nV op SR865A en SR860 |
Hoogste gespecificeerde dynamische reserve | Typisch 120 dB op SR865A en SR860 |
Selecteerbare tijdconstanten | Kortste standaardinstelling 1 µs en langste instelling 30 ks, afhankelijk van het model |
Externe interfaces | Modelafhankelijke GPIB-, RS-232-, USB-, Ethernet- en glasvezelconnectiviteit |
AC-voeding | 100, 120, 220 of 240 VAC; 50/60 Hz |
Opgenomen vermogen | 35 W tot 70 W, afhankelijk van het model |
Totale afmetingen | 17 in breed; 3.5 in tot 6.25 in hoog; 17 in tot 19.5 in diep |
Gewichtsbereik | 12 lb tot 40 lb |
Vergelijking van varianten
| Specificatie | SR865A | SR860 | SR2124 | SR844 | SR850 | SR510 |
|---|---|---|---|---|---|---|
Architectuur | DSP, dual phase | DSP, dual phase | Analoog, dual phase | DSP RF, dual phase | DSP, dual phase | Analoog, single phase |
Frequentiebereik | 1 mHz tot 4 MHz | 1 mHz tot 500 kHz | 0.2 Hz tot 200 kHz | 25 kHz tot 200 MHz | 1 mHz tot 102.4 kHz | 0.5 Hz tot 100 kHz |
Spanningsgevoeligheid of uitgangsschaal | 1 nV tot 1 V | 1 nV tot 1 V | 100 nV tot 500 mV | 100 nV tot 1 V onder 1 MHz; 1 µV tot 1 V onder 50 MHz; 10 µV tot 1 V onder 200 MHz | 2 nV tot 1 V | 100 nV tot 500 mV |
Stroomingang | 1 fA tot 1 µA uitgangsschaal; 10 nA of 1 µA piekingangsbereik | 1 fA tot 1 µA uitgangsschaal; 10 nA of 1 µA piekingangsbereik | 10⁶ of 10⁸ V/A | Niet aanwezig | 10⁶ of 10⁸ V/A | 100 fA tot 0,5 µA volle schaal; 10⁶ V/A |
Ingangsimpedantie spanning | 10 MΩ + 25 pF; AC- of DC-gekoppeld | 10 MΩ + 25 pF; AC- of DC-gekoppeld | 10 MΩ + 35 pF; AC- of DC-gekoppeld | 50 Ω of 1 MΩ + 30 pF | 10 MΩ + 25 pF; AC- of DC-gekoppeld | 100 MΩ + 25 pF; AC-gekoppeld |
Typische spanningsruis | 2,5 nV/√Hz bij 1 kHz | 2,5 nV/√Hz bij 1 kHz | 2,5 nV/√Hz bij 1 kHz | 2 nV/√Hz met 50 Ω-ingang; 5 nV/√Hz met 1 MΩ-ingang | 6 nV/√Hz bij 1 kHz | 7 nV/√Hz bij 1 kHz |
Dynamische reserve | typisch 120 dB | typisch 120 dB | Tot 60 dB zonder banddoorlaatfiltering; tot 100 dB met banddoorlaatfiltering | Tot 80 dB | Meer dan 100 dB | Tot 60 dB zonder tracking-banddoorlaatfiltering; tot 80 dB met het filter |
Tijdconstanten en hellingen | 1 µs tot 30 ks; 6, 12, 18 of 24 dB/oct | 1 µs tot 30 ks; 6, 12, 18 of 24 dB/oct | 1 ms tot 300 s; 6 of 12 dB/oct; minimumstand typisch 500 µs | 100 µs tot 30 ks; 6, 12, 18 of 24 dB/oct; filter-bypassmodus | 10 µs tot 30 ks; 6, 12, 18 of 24 dB/oct | 1 ms tot 100 s voorfilter; 0,1 s, 1 s of geen nafilter; 6 of 12 dB/oct |
Referentie- en harmonische modi | Interne, externe, dual-frequency- en choppermodi; N × referentie met N kleiner dan 99 | Interne, externe, dual-frequency- en choppermodi; N × referentie met N kleiner dan 99 | Intern, extern en achterste VCO; F, 2F en 3F met externe referentie | Intern of extern; 2F-detectie | Intern of extern; harmonische detectie tot de frequentielimiet | Externe referentie; interne oscillator optioneel; F- en 2F-detectie |
Gegevens en analyse | Vierkanaals touchscreen, trend- en FFT-weergaven; 1 Mpoint-opslag; streaming tot 1,25 MHz | Vierkanaals touchscreen, trend- en FFT-weergaven; 1 Mpoint-opslag; streaming tot 1,25 MHz | Analoge X/Y-uitgangen, AC-voltmetermodus en uitlezing op afstand | Twee buffers van 16.000 punten; registratie tot 512 samples/s | Geheugen van 65.536 punten; smoothing, curve fitting en statistiek | Vier ADC-ingangen, twee DAC-uitgangen en uitlezing op afstand |
Interfaces voor afstandsbediening | GPIB, RS-232, USB en Ethernet | GPIB, RS-232, USB en Ethernet | RS-232; glasvezelverbinding naar SX199 voor GPIB, RS-232 en Ethernet | GPIB en RS-232 | GPIB, RS-232 en Centronics | RS-232; GPIB optioneel |
Afmetingen, B × H × D | 17 in × 5,25 in × 17 in | 17 in × 5,25 in × 17 in | 17 in × 5,25 in × 19,5 in | 17 in × 5,25 in × 19,5 in | 17 in × 6,25 in × 19,5 in | 17 in × 3,5 in × 17 in |
Gewicht | 22 lb | 22 lb | 23 lb | 23 lb | 40 lb | 12 lb |
Veelgestelde vragen
voor Lock-in versterkers DC-200 MHz
Nee. Het totale bereik loopt van 1 mHz tot 200 MHz, maar geen enkel model dekt dat volledige interval af, en lock-in detectie is gebaseerd op een AC-signaal dat is gerefereerd aan een bekende modulatiefrequentie. De SR865A loopt van 1 mHz tot 4 MHz, de SR860 tot 500 kHz en de SR844 dekt de RF-band van 25 kHz tot 200 MHz; de overige modellen bestrijken de lagere en middelfrequente bereiken. Het gedemoduleerde resultaat kan een DC-uitgang zijn, maar dat maakt de ingang nog geen echte DC-meting. Gebruik bij het kiezen van een instrument de daadwerkelijke grenzen van de referentiefrequentie in de variantenvergelijking.
Het belangrijkste selectiecriterium is de bovenste frequentielimiet: 4 MHz voor de SR865A en 500 kHz voor de SR860. Beide modellen beginnen bij 1 mHz, bieden spanningsuitgangsschalen van 1 nV tot 1 V, hebben stroomingangsschalen tot 1 fA en specificeren een spanningsruis van 2,5 nV/√Hz bij 1 kHz. Daarnaast beschikken beide over een typische Dynamic Range van 120 dB, tijdconstanten van 1 µs tot 30 ks, FFT-displays, 1 Mpoint-opslag en datastreaming met snelheden tot 1,25 MHz. Kies de SR865A wanneer de referentie, de gedetecteerde harmonische of toekomstig werk mogelijk boven 500 kHz uitkomt. Voor metingen die onder die grens blijven, biedt de SR860 een vrijwel identieke workflow voor meting, analyse en automatisering.
Kies de SR844 wanneer de signaal- of referentiefrequentie boven de limiet van 4 MHz van de SR865A uitkomt, of wanneer een 50 Ω RF-signaalpad vereist is. Het bereik van 25 kHz tot 200 MHz kan worden gebruikt met zowel een 50 Ω-ingang als een 1 MΩ + 30 pF-ingang, zodat u kunt kiezen tussen RF-aanpassing en een hogere ingangsimpedantie. De minimale full-scale gevoeligheid varieert met de frequentie, van 100 nV onder 1 MHz tot 10 µV in de buurt van de limiet van 200 MHz. Een Dynamic Range tot 80 dB is beschikbaar, terwijl filter-bypass X- en Y-updatesnelheden van 10 tot 20 µs mogelijk maakt. De SR844 heeft geen ingebouwde stroomingang, waardoor detectoren met stroomuitgang mogelijk een geschikte externe transimpedantieversterker of RF-voorversterker vereisen.
De SR2124 is bedoeld voor metingen waarbij continue activiteit van de digitale klok storing kan koppelen in een gevoelig experiment. De clock-stopping architectuur schakelt de digitale klok uit zodra een wijziging van de instelling is voltooid, en een vergrendeling op het frontpaneel kan onbedoelde heractivering tijdens een meting voorkomen. Het instrument bestrijkt 0,2 Hz tot 200 kHz, biedt dual-phase detectie, een spanningsruis van 2,5 nV/√Hz en selecteerbare versterking van de stroomingang van 10⁶ of 10⁸ V/A. Het afstembare banddoorlaatfilter kan de maximaal haalbare Dynamic Range verhogen tot 100 dB, terwijl F-, 2F- en 3F-detectie harmonische experimenten ondersteunt. Commando’s op afstand activeren de controller tijdelijk opnieuw, dus in bijzonder ruisgevoelige installaties moet met de timing daarvan rekening worden gehouden.
De ingang moet worden afgestemd op de vraag of de detector zich primair gedraagt als spanningsbron, stroombron of impedantie-aangepaste RF-bron. Hoogohmige spanningsbronnen kunnen gebruikmaken van de 10 MΩ-ingangen van de SR865A, SR860, SR2124 en SR850, of van de AC-gekoppelde 100 MΩ-ingang van de SR510; kabel- en broncapaciteit kunnen de bandbreedte dan echter beperken. Detectoren met stroomuitgang kunnen worden aangesloten op de ingebouwde stroomingangen van alle modellen behalve de SR844, waarbij de beschikbare versterking, het ingangsbereik en de ruis afhangen van het gekozen instrument. De SR844 biedt een 50 Ω-ingang voor aangepaste RF-systemen en een 1 MΩ-ingang voor bronnen met een hogere impedantie. De keuze moet daarom gebaseerd zijn op bronimpedantie, capaciteit, vereiste bandbreedte en ingangsruis, en niet alleen op gevoeligheid.
Dynamic Range bepaalt hoeveel groter een storend signaal mag zijn dan het gekozen full-scale signaal voordat de meetnauwkeurigheid wordt beïnvloed, terwijl het uitgangsfilter de ruisbandbreedte en responstijd regelt. De SR865A en SR860 specificeren een typische reserve van 120 dB, de SR850 komt boven 100 dB uit en de SR2124 kan 100 dB bereiken wanneer het banddoorlaatfilter is ingeschakeld. Langere tijdconstanten verkleinen de equivalente ruisbandbreedte, maar vertragen de respons op signaalveranderingen, frequentiesweeps of correcties in feedbacklussen. De SR865A en SR860 bieden tijdconstanten van 1 µs tot 30 ks met keuze uit RC-, Gaussische en faselineaire filters, terwijl de SR844 een filter-bypassmodus biedt voor snellere updates. In de praktijk gebruikt u het kleinste ingangsbereik dat overbelasting voorkomt en kiest u vervolgens tijdconstante en helling op basis van de vereiste insteltijd en signaalbandbreedte.
Het referentiesysteem moet passen bij zowel de modulatieopzet van het experiment als de frequentie ervan. De SR865A en SR860 ondersteunen interne, externe, dual-frequency en choppermodi, samen met harmonische detectie waarbij de vermenigvuldigingsfactor N kleiner is dan 99 en de gedetecteerde frequentie binnen de instrumentlimiet blijft. De SR2124 ondersteunt interne, externe en VCO-bediening via het achterpaneel met F-, 2F- en 3F-detectie, terwijl de SR850 harmonische detectie van hogere orde ondersteunt tot aan zijn limiet van 102,4 kHz. Voor automatisering bieden de SR865A en SR860 GPIB, RS-232, USB en Ethernet, terwijl de andere modellen combinaties gebruiken van GPIB, RS-232, Centronics of glasvezelbesturing. Kies detectiemodus en interface samen, vooral wanneer datastreaming, verouderde software of isolatie van digitale ruis belangrijk is.
Een detectorkabel moet worden ontladen en op de versterker worden aangesloten voordat de detector of de hoogspanningsvoeding ervan wordt ingeschakeld. Een niet-afgesloten photomultiplierkabel kan een lading opbouwen die groot genoeg is om een gevoelige front-end versterker te beschadigen, terwijl voor de SR865A en SR860 maximale ingangen van 1 V piek of 1 µA piek zijn gespecificeerd. Kies een spannings- of stroomingang op basis van het detectormodel en gebruik een geschikte voorversterker wanneer extra isolatie, versterking of bandbreedteregeling nodig is. Een 50 Ω-afsluiting kan hoogfrequente transmissie ondersteunen, maar kan meer stroomruis toevoegen dan een hoogohmige of transimpedantieconfiguratie. Controleer daarom vóór installatie de bias-isolatie van de detector, kabelcapaciteit, aarding en de schadedrempel van de versterker.







