FR50MVIR 650 nm DC–50 MBd 50 m RedLink® verticale POF-ontvanger

De FR50MVIR combineert een fotodiode en een ontvanger-IC in een miniatuurbehuizing voor een optische connector met een verticale vezelaansluiting. De inverterende elektrische uitgang is geschikt voor printplaatontwerpen die actief-lage logica vereisen. De ontvanger accepteert kunststof optische vezels met een stekker of silicavezels van 200 µm met een kunststof mantel. De optische prestaties zijn gekarakteriseerd met zenders die werken van 635 tot 680 nm. Dit bereik omvat de veelgebruikte verbindingen op 650 nm. De ondersteunde datasnelheden lopen van statische DC-toestanden tot 50 MBd, met gespecificeerde grenzen voor pulsbreedtevervorming en propagatievertraging. Het component werkt op een voedingsspanning van 3,3 V of 5 V met een tolerantie van ±10%, bij temperaturen van −40 °C tot +85 °C. Toepassingen zijn onder meer industriële automatisering, seriële communicatie, galvanische scheiding en optische verbindingen voor RS232-, RS485-, CAN-bus-, Modbus- of PROFIBUS-signalen.

FR50MVIR 650 nm DC–50 MBd 50 m RedLink® verticale POF-ontvanger

De FR50MVIR is de verticale, inverterende variant binnen de RedLink® FR50MxxR-ontvangerreeks. Hij zet optische signalen om in elektrische signalen voor POF- en 200 µm PCS-verbindingen en ondersteunt zowel statische toestanden als digitale signalen tot 50 MBd. Dankzij de geïntegreerde opbouw, de werking op twee voedingsspanningen en het industriële temperatuurbereik is hij geschikt voor compacte besturings-, communicatie- en isolatie-interfaces.

Bereikfuncties

Een algemeen overzicht van wat dit bereik te bieden heeft

  • Geïntegreerde fotodiode en ontvanger-IC – Kan de benodigde externe schakelingen voor optisch-elektrische omzetting beperken.
  • Werking van DC tot 50 MBd – Ondersteunt statische toestanden en digitale signalen met eenheidsintervallen tot slechts 20 ns.
  • Verticale, inverterende configuratie – Biedt een verticale vezelinvoer en een logische uitgangstoestand die geïnverteerd is ten opzichte van de optische ingang.
  • Compatibel met POF en 200 µm PCS – Ondersteunt verschillende vezeltypen voor korte en langere industriële verbindingen.
  • POF-verbindingsafstand van 50 m – Geschikt voor communicatieverbindingen binnen machines, schakelkasten en productielijnen, afhankelijk van de installatieomstandigheden.
  • Werking op 3,3 V en 5 V – Vereenvoudigt de integratie met verschillende industriële logica- en controllerplatforms.
  • TTL-compatibele CMOS-uitgang met push-pull-aansturing – Levert een direct digitaal uitgangssignaal onder de opgegeven belastingscondities.
  • Gespecificeerde pulsbreedtevervorming – Ondersteunt de pulsintegriteit in NRZ-dataverbindingen met continue of burstgewijze transmissie.
  • Werking van −40 °C tot +85 °C – Maakt gebruik binnen het opgegeven industriële temperatuurbereik mogelijk.
  • RoHS-conformiteit en materiaalclassificatie UL 94 V-0 – Ondersteunt de eisen voor milieu en vlamvertraging bij het ontwerpen van apparatuur.

Downloads

voor FR50MVIR 650 nm DC–50 MBd 50 m RedLink® verticale POF-ontvanger

pdf
FR50MxxR DC–50 MBd RedLink® Fibre Optic Receiver Datasheet, Revision J
Downloaden

Wat zit er in dit assortiment?

Alle varianten in het assortiment en een vergelijking van wat ze bieden

Elektrische en optische eigenschappen van de ontvanger

ParameterSymboolMinimumTypischMaximumEenheidCondities

Voedingsstroom

I_CC

—

20

25

mA

Aanbevolen zender- en ontvangerschakelingen

Opstartvertraging

t_power-on

—

40

—

µs

Gemeten nadat V_CC boven 2,75 V komt

Uitgangsspanning bij hoog niveau

V_OH

V_CC − 0,05

—

V_CC

V

I_OH max. = 40 µA

Uitgangsspanning bij laag niveau

V_OL

0

—

0.05

V

I_OL max. = 1,6 mA

Optisch vermogen bij hoog niveau

P_H

−22

—

+2

dBm

Optisch piekingangsvermogen

Optisch vermogen bij laag niveau

P_L

—

—

−40

dBm

Optisch piekingangsvermogen

Datasnelheid

—

DC

—

50

MBd

Minimale UI = 20 ns; maximale signaalfrequentie = 25 MHz

Stijgtijd van de uitgang, 10% tot 90%

t_r

—

—

5

ns

Aanbevolen ontvangerschakeling

Daaltijd van de uitgang, 90% tot 10%

t_f

—

—

5

ns

Aanbevolen ontvangerschakeling

Pulsbreedtevervorming, P_H van −20 tot +2 dBm

PWD

−4

—

+4

ns

50 MBd NRZ PRBS7-data

Pulsbreedtevervorming, P_H van −22 tot −20 dBm

PWD

−6

—

+6

ns

50 MBd NRZ PRBS7-data

Initiële pulsbreedtevervorming, eerste tot en met derde puls

PWD_init

−7

—

+14

ns

Minimale optische pulsbreedte van 20 ns

Propagatievertraging van hoog naar laag

t_PropDly-HL

—

—

50

ns

Aanbevolen ontvangerschakeling

Propagatievertraging van laag naar hoog

t_PropDly-LH

—

—

50

ns

Aanbevolen ontvangerschakeling

Optisch gevoeligheidsbereik

λ_R

400

—

900

nm

Prestatiewaarden gekarakteriseerd van 635 tot 680 nm

De eigenschappen zijn gevalideerd van −40 °C tot +85 °C bij voedingsspanningen van 3,3 V of 5 V met een tolerantie van ±10%. De optische ingangswaarden geven het piekvermogen aan, niet het gemiddelde vermogen. Bij data met een dutycycle van 50% is het optische piekvermogen tweemaal het gemiddelde vermogen. De elektrische timing is geëvalueerd met een belastingsweerstand van 50 kΩ en een totale belastingscapaciteit van 15 pF. De pulsbreedtevervorming wordt gemeten met 50 MBd NRZ PRBS7-data bij een bitfoutpercentage van maximaal 10⁻⁹.

Pentoewijzing

PenFunctieSymbool

1

Ontvangeruitgang

V_O

2

Massa van de ontvanger

GND

3

Voeding van de ontvanger

V_CC

4

Niet aangesloten

NC

5

Bevestigingspen

GND

8

Bevestigingspen

GND

Pen 4 is intern elektrisch geïsoleerd. Deze mag met pen 1 worden verbonden voor compatibiliteit met een bestaande printplaatlay-out. In andere gevallen wordt aanbevolen pen 4 met massa te verbinden. Pennen 5 en 8 zorgen voor de mechanische bevestiging en borging en moeten met massa worden verbonden.

Variantenmatrix FR50MxxR

SpecificatieFR50MHNRFR50MHIRFR50MVNRFR50MVIRFR50MWNRFR50MWIR

Oriëntatie van de behuizing

Horizontaal

Horizontaal

Verticaal

Verticaal

30° gekanteld

30° gekanteld

Uitgangslogica

Niet-inverterend

Inverterend

Niet-inverterend

Inverterend

Niet-inverterend

Inverterend

Nominale datasnelheid

50 MBd

50 MBd

50 MBd

50 MBd

50 MBd

50 MBd

Absolute grenswaarden

ParameterSymboolMinimumMaximumEenheid

Opslagtemperatuur

T_stg

−40

+85

°C

Bedrijfstemperatuur

T_op

−40

+85

°C

Soldeertemperatuur

T_sld

—

+260

°C

Voedingsspanning van de ontvanger

V_CC

−0,5

+7

V

Uitgangsstroom van de ontvanger

I_O

−16

+16

mA

De soldeerlimiet van +260 °C geldt eenmalig gedurende 10 seconden, op minimaal 2,2 mm van de aanzet van de aansluitpen. De absolute maximumwaarden zijn belastbaarheidsgrenzen en gelden niet als normale bedrijfsomstandigheden.

Naleving van regelgeving en opslagvereisten

ParameterSymboolNormNiveau of status

ESD-contactontlading volgens het Human Body Model

HBM

MIL-STD-883

Niveau 2, 4 kV

Immuniteit tegen uitgestraalde elektromagnetische velden

V m⁻¹

IEC 61000-4-3

15 V m⁻¹

UL-certificering

UL

UL 60950-1

Dossier E362227

Vochtgevoeligheid

MSL

J-STD-020

Niveau 2a; verwerkingstijd na openen van vier weken

Beperking van gevaarlijke stoffen

RoHS

Richtlijn 2011/65/EU, inclusief wijziging 2015/863

Gecertificeerd als conform

Veelgestelde vragen

voor FR50MVIR 650 nm DC–50 MBd 50 m RedLink® verticale POF-ontvanger

Stel het linkbudget zo vast dat het optische piekvermogen dat de ontvanger bij logisch hoog bereikt tussen −22 en +2 dBm blijft, terwijl het optische vermogen bij logisch laag niet hoger is dan −40 dBm. De ontvanger is gekarakteriseerd met zenders die licht uitzenden tussen 635 en 680 nm. Een bron van 650 nm valt dus binnen de gekarakteriseerde band. Het bredere gevoeligheidsbereik van 400 tot 900 nm betekent niet dat de prestaties bij elke golflengte gelijk zijn. De optische grenswaarden hebben betrekking op het piekvermogen, niet op het gemiddelde vermogen. Bij datasignalen met een dutycycle van 50% is het piekvermogen tweemaal zo hoog als het gemiddelde vermogen. Houd in de berekening rekening met vezelverzwakking, connectoren, temperatuur, zendertolerantie, vervuiling en veroudering. Controleer voor een beoogde POF-verbinding van 50 m of PCS-verbinding van 300 m onder de ongunstigste omstandigheden zowel het minimaal ontvangen niveau bij logisch hoog als het maximaal toegestane ingangsvermogen.

De ontvanger werkt op een gelijkspanningsvoeding van 3,3 V of 5 V, met een toegestane spanningsvariatie van ±10%. De voedingsstroom bedraagt doorgaans 20 mA en kan oplopen tot 25 mA. De spanningsregelaar en het voedingsdistributienetwerk moeten daarom op deze maximale waarde worden gedimensioneerd. Plaats bij elke ontvanger een condensator van 100 nF dicht bij de V_CC-pin. Het aanbevolen voedingsfilter bestaat uit twee condensatoren van 10 µF en een spoel van 1 µH en vermindert ruis die andere componenten op dezelfde voedingslijn inkoppelen. Als meerdere ontvangers dicht bij elkaar staan, kunnen ze het grotere filternetwerk delen. Elke ontvanger heeft echter nog steeds een eigen lokale ontkoppelcondensator van 100 nF nodig.

De FR50MVIR levert een elektrische logische toestand die geïnverteerd is ten opzichte van het gedetecteerde optische ingangssignaal. Bij aanwezigheid van licht is de uitgang tijdens normaal bedrijf dus laag. Als er geen licht aanwezig is en het ingangssignaal onder de drempel voor de optische laagtoestand ligt, is de uitgang hoog. Tijdens het opstarten blijft de uitgang hoogohmig terwijl de voedingsspanning circa 2,8 V nadert. De opgegeven inschakelvertraging bedraagt 40 µs. Daarna neemt de uitgang de logische toestand aan die bij het optische ingangssignaal hoort. Daalt de voedingsspanning tot onder circa 2,6 V, dan wordt de uitgang onmiddellijk weer hoogohmig. Houd hiermee rekening bij het ontwerpen van de resetlogica, de schakelingen die een gedefinieerde logische toestand afdwingen en de foutdetectielogica.

Bij 50 MBd is het minimale symboolinterval 20 ns en bedraagt de maximale frequentie van een afwisselend patroon 25 MHz. De stijg- en daaltijd van de uitgang zijn elk gespecificeerd op maximaal 5 ns. De propagatievertragingen van hoog naar laag en van laag naar hoog bedragen elk maximaal 50 ns. De pulsbreedtevervorming is begrensd op ±4 ns bij een optisch hoogniveau tussen −20 en +2 dBm. Nabij de onderste gevoeligheidsgrens, tussen −22 en −20 dBm, loopt deze op tot ±6 ns. Bij de eerste drie pulsen kan de vervorming een groter bereik hebben, van −7 tot +14 ns, waarbij de eerste puls het ongunstigste geval vormt. Controleer daarom de protocoltiming, de bemonsteringsmomenten en de tijdsverschillen tussen ontvanger en controller aan de hand van zowel de grenswaarden voor stationair bedrijf als die voor de eerste pulsen.

De optische interface is geschikt voor kunststof optische vezels en silicavezels van 200 µm met een kunststof mantel. Verbindingen met stapindex-POF kunnen tot 50 meter overbruggen; verbindingen met PCS-vezels van 200 µm kunnen tot 300 meter bereiken. Beide afstanden zijn afhankelijk van de installatieomstandigheden. De ontvanger kan worden gebruikt in optische fysieke lagen voor RS232-, RS485-, CAN-bus-, Modbus- of PROFIBUS-communicatie, zolang de signaalsnelheid binnen het bereik van DC tot 50 MBd blijft. Hij zet optische signalen om in elektrische signalen, maar verzorgt zelf geen protocolframing, busarbitrage of lijncodering. Valideer daarom de gekozen zender, vezel, connectorverliezen en interfaceschakelingen als één complete verbinding, in plaats van de ontvanger als protocolomzetter te beschouwen.

De ontvanger is niet geschikt voor infrarood- of dampfasereflowsolderen. Hij mag eenmalig gedurende 10 seconden worden gesoldeerd bij maximaal +260 °C, gemeten op minimaal 2,2 mm van de aanzet van de aansluitpen. Een halogeenvrij, wateroplosbaar vloeimiddel wordt aanbevolen. Laat de stofplug tijdens het solderen, wassen en drogen zitten om het actieve optische gebied te beschermen. Reinigingsmiddelen op alcoholbasis, zoals methanol, isopropanol of isobutanol, zijn toegestaan. Aceton, ethylacetaat en producten op fenolbasis zijn niet toegestaan. Het component is geclassificeerd als MSL 2a en mag na opening maximaal 672 uur onder normale fabrieksomstandigheden blijven, bij een temperatuur onder 30 °C en een relatieve luchtvochtigheid onder 60%. Voor een ongeopende vochtwerende zak geldt een opgegeven houdbaarheid van 24 maanden bij een temperatuur onder 40 °C en een relatieve luchtvochtigheid onder 90%.

De ontvanger is gespecificeerd voor gebruik en opslag van −40 °C tot +85 °C. Bij de kwalificatie van apparatuur kunnen daardoor dezelfde temperatuurgrenzen worden gehanteerd. Voor elektro­statische contactontlading geldt Human Body Model Level 2 bij 4 kV volgens MIL-STD-883. De immuniteit voor uitgestraalde elektromagnetische velden is gespecificeerd op 15 V m⁻¹ volgens IEC 61000-4-3. Dit biedt een vast referentiepunt bij het plannen van de elektromagnetische compatibiliteit. Het component is UL 60950-1-gecertificeerd onder dossiernummer E362227 en voldoet aan de vermelde RoHS-richtlijn en de bijbehorende wijziging. Het behuizingsmateriaal heeft de classificatie UL 94 V-0. De MSL 2a-classificatie bepaalt de beheersmaatregelen voor opslag en assemblage. Houd bij deze specificaties op componentniveau ook rekening met de behuizing, printplaat, bekabeling en conformiteitseisen op systeemniveau.