Fastcam Nova hogesnelheidscamera’s

De FASTCAM NOVA-serie hogesnelheidscamera’s is een configureerbare productreeks voor engineers die gebeurtenissen van korte duur willen vastleggen met gecontroleerde belichting, synchronisatie en ingebouwde gegevensopslag. De S-familie van 1 megapixel omvat de S6, S9, S12, S16 en S20, met full-frame-opnamesnelheden van 6.400 tot 18.750 fps bij 1024 × 1024 pixels. De S20 kan ook beelden van 1024 × 992 opnemen met 20.000 fps in 10-bitsmodus, of werken op volledige resolutie met 16.500 fps in 12-bitsmodus. Voor toepassingen die meer ruimtelijk detail vereisen, bieden de R3-4K en R5-4K een resolutie van respectievelijk 4096 × 2304 bij 750 en 1.250 fps.

Er zijn monochrome en kleurconfiguraties beschikbaar, met meerdere opties voor lensvatting, geheugen en beeldsnelheid bij lagere resolutie. Typische toepassingen zijn onder meer verbrandingsanalyse, stromingsdynamica, materiaaltesten, Automotive development, lucht- en ruimtevaarttests, biomechanica en wetenschappelijk onderzoek. Dankzij programmeerbare I/O, IRIG-B-timing, geheugensegmentatie en tools voor softwareontwikkeling kunnen de camera’s worden geïntegreerd in multicamera- en oplossingen voor gegevensverwerving.

Fastcam Nova hogesnelheidscamera's

Bereikfuncties

Een algemeen overzicht van wat dit bereik te bieden heeft

  • Zeven huidige prestatiemodellen – Stem de resolutie en beeldsnelheid af op de gebeurtenis die wordt onderzocht.
  • Globale elektronische sluiter – Beheers bewegingsonscherpte met belichtingstijden tot 0,2 µs op S-modellen en 2 µs op R3-4K- en R5-4K-modellen.
  • 1-megapixel sensor uit de S-serie – Combineer een resolutie van 1024 × 1024 met full-frame snelheden van 6.400 tot 18.750 fps.
  • 9,4-megapixel sensor uit de R-serie – Leg beelden van 4096 × 2304 vast wanneer fijn ruimtelijk detail of een breed gezichtsveld vereist is.
  • Selecteerbare 10-bit- of 12-bit-werking van de S20 – Kies tussen een hogere opnamesnelheid en meer toondiepte.
  • Configureerbare region of interest – Verhoog de beeldsnelheid en verlaag het datavolume door de uitlezing te beperken tot het actieve sensorgebied rond de gebeurtenis.
  • Tot 128 GB intern geheugen – Sla transiënte gebeurtenissen intern op zonder afhankelijk te zijn van continue streaming naar de hostcomputer.
  • Tot 128 geheugenpartities – Ondersteun herhaalde tests en download vanuit de ene partitie terwijl een andere voor opname wordt gebruikt.
  • Optionele verwijderbare SSD-opslag – Zet opgenomen data over naar een schijf van 1 TB of 4 TB, afhankelijk van de camerafamilie en configuratie.
  • 1/10-Gigabit Ethernet-interface – Bedien de camera en verstuur beelden via een standaard netwerkverbinding van een computer.
  • IRIG-B en programmeerbare trigger-I/O – Stem opnamen af op andere camera’s, sensoren en apparatuur voor gegevensverwerving.
  • Verwisselbare lensvattingen – Gebruik F/G-type-, C-mount-, EF-, RF- of M42-optiek, afhankelijk van het geselecteerde model.
  • Mechanische kalibratiesluiter – Voer op afstand black-balance-kalibratie van de sensor uit zonder de lens handmatig af te dekken.
  • Afgedichte behuizing en fan-stop-regeling – Beperk vervuiling van de interne elektronica en verminder trillingen tijdens gevoelige opnamen.
  • Viewersoftware en besturingsbibliotheken – Ondersteunen camerabediening, beeldterugspelen, kalibratie en integratie met maatwerksoftware, MATLAB of LabVIEW.

Downloads

voor Fastcam Nova hogesnelheidscamera's

pdf
FASTCAM NOVA S20 Datasheet
Downloaden
pdf
FASTCAM NOVA S6, S9, S12 and S16 Datasheet
Downloaden
pdf
FASTCAM NOVA R3-4K and R5-4K Datasheet
Downloaden
pdf
FASTCAM NOVA S-Series Hardware Manual
Downloaden
pdf
FASTCAM NOVA R-Series Hardware Manual
Downloaden

Wat zit er in dit assortiment?

Alle varianten in het assortiment en een vergelijking van wat ze bieden

Specificaties

SpecificatieNOVA S6 / S9 / S12 / S16NOVA S20NOVA R3-4K / R5-4K

Cameratechnologie

CMOS-hogesnelheidscamera met global shutter

CMOS-hogesnelheidscamera met global shutter

CMOS 4K-hogesnelheidscamera met global shutter

Maximale resolutie

1024 × 1024 pixels

1024 × 1024 pixels

4096 × 2304 pixels

Sensorgrootte

20,48 × 20,48 mm; 28,96 mm diagonaal

20,48 × 20,48 mm; 28,96 mm diagonaal

26,62 × 14,98 mm; 30,55 mm diagonaal

Pixelgrootte

20 × 20 µm

20 × 20 µm

6,5 × 6,5 µm

Lichtgevoeligheid

ISO 64.000 monochroom; ISO 16.000 kleur; equivalente monochrome ISO 160.000 inclusief respons in het nabij infrarood

ISO 64.000 monochroom; ISO 16.000 kleur; equivalente monochrome ISO 160.000 inclusief respons in het nabij infrarood

ISO 3.200 monochroom; ISO 640 kleur

Beelddiepte

12-bits monochroom; 36-bits kleur

Selecteerbaar 10-bits of 12-bits monochroom; 30-bits of 36-bits kleur

12-bits monochroom; 36-bits kleur

Elektronische shutter

1 ms tot 0,2 µs, onafhankelijk van de beeldsnelheid

1 ms tot 0,2 µs, onafhankelijk van de beeldsnelheid

Minimale belichting van 2 µs, onafhankelijk van de beeldsnelheid

Opmerking over exportbeperkingen

Beeldsnelheden boven 225.000 fps en belichting onder 1 µs kunnen in sommige regio’s onder exportcontrole vallen

Beeldsnelheden boven 225.000 fps en belichting onder 1 µs kunnen in sommige regio’s onder exportcontrole vallen

Geen equivalente beperking voor submicrosecondewaarden vermeld

Stapgrootte voor region of interest

128 pixels horizontaal × 16 pixels verticaal

128 pixels horizontaal × 16 pixels verticaal

128 pixels horizontaal × 8 pixels verticaal

Intern opnamegeheugen

S6/S9: 16, 32, 64 of 128 GB; S12/S16: 32, 64 of 128 GB

32, 64 of 128 GB

32, 64 of 128 GB

Geheugenpartities

Tot 128

Tot 128

Tot 128

Optionele verwijderbare opslag

1 TB of 4 TB FASTDrive SSD

4 TB FASTDrive SSD

4 TB FASTDrive SSD

Overdrachtsnelheid van de SSD

Tot 1 GB/s

Tot 1 GB/s

Tot 1 GB/s

Interface voor camerabediening

RJ45, 1000BASE-T / 10GBASE-T

RJ45, 1000BASE-T / 10GBASE-T

RJ45, 1000BASE-T / 10GBASE-T

Triggeringang

Selecteerbare TTL- of contactingang met programmeerbare I/O

Selecteerbare TTL- of contactingang met programmeerbare I/O

Selecteerbare TTL- of contactingang met programmeerbare I/O

Triggermodi

Start, midden, einde, handmatig, willekeurig, willekeurige reset en opname op commando

Start, midden, einde, handmatig, willekeurig, willekeurige reset en opname op commando

Start, midden, einde, handmatig, willekeurig, willekeurig midden, willekeurig handmatig en opname op commando

Programmeerbare triggervertraging

Resolutie van 100 ns

Resolutie van 100 ns

Resolutie van 100 ns

Tijdcode-ingang

IRIG-B

IRIG-B

IRIG-B

Externe synchronisatie

Synchronisatie met variabele frequentie; ±TTL 5 Vp-p

Synchronisatie met variabele frequentie; ±TTL 5 Vp-p

Synchronisatie met variabele frequentie; ±TTL 5 Vp-p

Standaard lensvatting

F/G-type vatting

F/G-type vatting

F/G-type vatting

Optionele lensvattingen

C-mount, EF, RF en M42

C-mount, EF, RF en M42

C-mount, EF en M42

Optionele livevideo

1080p HD-SDI bij 30 of 25 Hz; niet beschikbaar op NV-configuraties

1080p HD-SDI bij 30 of 25 Hz; niet beschikbaar op NV-configuraties

1080p HD-SDI bij 30 of 25 Hz; niet beschikbaar op NV-configuraties

Camera-afmetingen

120 × 120 × 217,2 mm, exclusief uitstekende delen

120 × 120 × 217,2 mm, exclusief uitstekende delen

120 × 120 × 223,2 mm, exclusief uitstekende delen

Cameragewicht

3,3 kg

3,5 kg

3,5 kg

Bedrijfstemperatuur van alleen de camera

Documentatie vermeldt zowel 0 tot 45°C als −10 tot 45°C; afhankelijk van accessoires gelden extra limieten

−10 tot 40°C; afhankelijk van accessoires gelden extra limieten

−10 tot 45°C; afhankelijk van accessoires gelden extra limieten

Opslagtemperatuur

−20 tot 60°C

−20 tot 60°C

−20 tot 60°C

Luchtvochtigheid

Tot 80% RV tijdens gebruik en 85% RV bij opslag, niet-condenserend

Tot 80% RV tijdens gebruik en 85% RV bij opslag, niet-condenserend

Tot 80% RV tijdens gebruik en 85% RV bij opslag, niet-condenserend

Schokbestendigheid tijdens gebruik

30 G, 11 ms, zes assen

30 G, 11 ms, zes assen

30 G, 11 ms, zes assen

Koeling

Interne ventilatorkoeling met externe fan-stopfunctie

Interne ventilatorkoeling met externe fan-stopfunctie

Interne ventilatorkoeling met externe fan-stopfunctie

AC-voeding

100–240 VAC, 50–60 Hz via meegeleverde adapter

100–240 VAC, 50–60 Hz via meegeleverde adapter

100–240 VAC, 50–60 Hz via meegeleverde adapter

DC-voeding

22–32 VDC, 150 VA

22–32 VDC, 150 VA

22–32 VDC, 120 VA

Software en integratie

FASTCAM Viewer, SDK voor apparaatbesturing, MATLAB-bibliotheken en LabVIEW-bibliotheken

FASTCAM Viewer, SDK voor apparaatbesturing, MATLAB-bibliotheken en LabVIEW-bibliotheken

FASTCAM Viewer, SDK voor apparaatbesturing, MATLAB-bibliotheken en LabVIEW-bibliotheken

Informatie over conformiteit

FCC Part 15 Class A; CE en EU EMC-richtlijn 2014/30/EU Class A; WEEE-markering voor afvoer

FCC Part 15 Class A; CE en EU EMC-richtlijn 2014/30/EU Class A; WEEE-markering voor afvoer

FCC Part 15 Class A; CE en EU EMC-richtlijn 2014/30/EU Class A; WEEE-markering voor afvoer

Vergelijking van NOVA S-modellen

SpecificatieNOVA S6NOVA S9NOVA S12NOVA S16NOVA S20

Maximale resolutie

1024 × 1024

1024 × 1024

1024 × 1024

1024 × 1024

1024 × 1024

Volledige beeldfrequentie bij 1024 × 1024

6.400 fps

9.000 fps

12.800 fps

16.000 fps

18.750 fps bij 10-bit; 16.500 fps bij 12-bit

Extra 10-bit-modus

—

—

—

—

20.000 fps bij 1024 × 992

Maximale snelheid bij lagere resolutie

800.000 fps

900.000 fps

1.000.000 fps

1.100.000 fps

1.100.000 fps

Type-opties met maximale snelheid

800K, 500K, 200KS

900K, 500K, 200KS

1000K, 500K, 200KS

1100K, 500K, 200KS

1100K, 550K, 220K

Minimale belichtingstijd

0,2 µs

0,2 µs

0,2 µs

0,2 µs

0,2 µs

Monochrome beeldiepte

12-bit

12-bit

12-bit

12-bit

Selecteerbaar 10-bit of 12-bit

Opties voor intern geheugen

16, 32, 64 of 128 GB

16, 32, 64 of 128 GB

32, 64 of 128 GB

32, 64 of 128 GB

32, 64 of 128 GB

Gewicht

3,3 kg

3,3 kg

3,3 kg

3,3 kg

3,5 kg

Vergelijking van NOVA R-modellen

SpecificatieNOVA R3-4KNOVA R5-4K

Maximale resolutie

4096 × 2304

4096 × 2304

Full 4K-beeldsnelheid

750 fps

1.250 fps

UHD-beeldsnelheid bij 3840 × 2160

800 fps

1.440 fps

Maximale snelheid bij lagere resolutie

150.000 fps bij 2048 × 8

200.000 fps bij 2048 × 8

Minimale belichtingstijd

2 µs

2 µs

Monochrome beelddiepte

12-bit

12-bit

Opties voor intern geheugen

32, 64 of 128 GB

32, 64 of 128 GB

Afmetingen

120 × 120 × 223.2 mm

120 × 120 × 223.2 mm

Gewicht

3,5 kg

3,5 kg

Installatieopmerking: Controleer de vereiste minimale omgevingstemperatuur voordat u een installatie met een S6, S9, S12 of S16 specificeert. In de beschikbare documentatie worden verschillende minimale bedrijfswaarden van 0°C en −10°C genoemd, en gemonteerde accessoires kunnen extra beperkingen opleggen.

Veelgestelde vragen

voor Fastcam Nova hogesnelheidscamera’s

Kies een NOVA S-model wanneer temporele resolutie, lichtgevoeligheid en zeer korte belichtingstijden de hoogste prioriteit hebben, en kies een NOVA R-model wanneer ruimtelijk detail over een groter beeldoppervlak belangrijker is. De camera’s S6 tot en met S20 registreren beelden van 1024 × 1024 met tussen 6.400 en 18.750 fps, terwijl de S20 ook 20.000 fps haalt bij 1024 × 992. De R3-4K en R5-4K registreren beelden van 4096 × 2304 met respectievelijk 750 en 1.250 fps. Hun maximale snelheden bij lagere resolutie bedragen 150.000 of 200.000 fps, tegenover maximaal 1.100.000 fps voor de S-familie. De keuze moet daarom beginnen bij het kleinste detail dat zichtbaar moet blijven en het tijdsinterval dat moet kunnen worden onderscheiden.

De S-modellen bieden een minimale belichtingstijd van 0,2 µs, terwijl de R3-4K en R5-4K een minimum van 2 µs bieden. Bewegingsonscherpte in het objectvlak is ongeveer gelijk aan de objectsnelheid vermenigvuldigd met de belichtingstijd, dus een object dat met 100 m/s beweegt, legt tijdens 0,2 µs ongeveer 20 µm af en tijdens 2 µs ongeveer 200 µm. Deze afgelegde afstand moet worden vergeleken met de gekalibreerde afstand in het objectvlak die door één pixel wordt weergegeven. De S-familie biedt daarnaast een monochrome gevoeligheid van ISO 64.000, terwijl de R-familie is gespecificeerd op ISO 3.200 monochroom, waardoor de 4K-modellen normaal gesproken meer verlichting nodig hebben voor korte belichtingstijden. Belichtingstijden onder 1 µs van de S-serie kunnen in sommige regio’s ook onder exportbeperkingen vallen.

Door de region of interest te verkleinen, wordt de sensoruitlezing beperkt tot het deel van het beeld waarin de gebeurtenis plaatsvindt. Daardoor neemt de beschikbare beeldsnelheid toe en daalt het datavolume. Bij de S-camera’s wordt de regio ingesteld in stappen van 128 horizontale pixels en 16 verticale pixels, met tussen 800.000 en 1.100.000 fps bij 128 × 16 op de modelconfiguraties met de hoogste snelheid. De R3-4K en R5-4K werken met stappen van 128 horizontale pixels en 8 verticale pixels, en halen 150.000 en 200.000 fps bij 2048 × 8. Croppen verandert de pixelpitch niet, maar verkleint wel het vastgelegde gezichtsveld. Daarom moeten de positie van de gebeurtenis, de verwachte beweging en de onzekerheid van de trigger worden meegewogen voordat een smal uitleesgebied wordt gedefinieerd.

De geheugencapaciteit moet worden gekozen op basis van de vereiste resolutie, bitdiepte, beeldsnelheid, gebeurtenisduur en onzekerheid in de timing van de trigger. Configuraties van de S-familie bieden tot 128 GB, terwijl configuraties van de R3-4K en R5-4K 32, 64 of 128 GB bieden. Ter illustratie: een S20-configuratie met 128 GB slaat ongeveer 87.357 beelden op bij 1024 × 1024 in 12-bit-modus, wat neerkomt op circa 5,3 seconden bij 16.500 fps. Tot 128 geheugenpartities kunnen de beschikbare capaciteit verdelen over herhaalde gebeurtenissen en maken opname in de ene partitie mogelijk terwijl een andere wordt gedownload. Een verwijderbare SSD met een capaciteit tot 4 TB en overdrachtssnelheden tot 1 GB/s kan de offloadfase tussen tests verkorten.

Ja, deze serie biedt triggeringangen, programmeerbare in- en uitgangen, IRIG-B-tijdcode en externe synchronisatie met variabele frequentie. Programmeerbare triggervertragingen hebben een resolutie van 100 ns, zodat timingoffsets kunnen worden toegepast op geselecteerde in- en uitgangssignalen. Beschikbare opnamemodi omvatten start-, midden-, eind-, handmatige, willekeurige en record-on-command-configuraties, met extra willekeurige modi voor de R-familie. De nauwkeurigheid van de beeldsnelheid is gespecificeerd op ±50 ppm, terwijl de IRIG-B-timing kan worden gekoppeld aan het begin of einde van de framebelichting. In een test met meerdere instrumenten moeten triggerpolariteit, signaalspanning, kabelvertraging en de gekozen referentie voor de belichtingstijd allemaal worden vastgelegd voordat de acquisitie begint.

De sensorafmetingen verschillen aanzienlijk tussen de S- en R-families, daarom moeten voor het gekozen model het gezichtsveld en de dekking van de beeldcirkel worden berekend. S-camera’s gebruiken een vierkante sensor van 20.48 × 20.48 mm met pixels van 20 µm en een diagonaal van 28.96 mm, terwijl de R3-4K en R5-4K een sensor van 26.62 × 14.98 mm gebruiken met pixels van 6.5 µm en een diagonaal van 30.55 mm. Een F/G-type vatting is standaard, met opties voor C-mount, EF en M42; geselecteerde S-configuraties ondersteunen ook RF-vattingen. De vierkante S-sensor kan nuttig zijn wanneer verticale en horizontale dekking even belangrijk zijn, terwijl de R-sensor een breder 4K-formaat biedt. De beeldcirkel van de lens, werkafstand, diafragma, vergroting en vereisten voor afstandsbediening moeten in samenhang worden beoordeeld, in plaats van alleen op brandpuntsafstand te selecteren.

De behuizingen van de S6 tot en met S20 meten 120 × 120 × 217.2 mm, terwijl de R3-4K en R5-4K 223.2 mm diep zijn; het cameragewicht varieert van 3,3 tot 3,5 kg. Voor alleen de camera gelden grenzen van −10 tot 40°C voor de S20 en −10 tot 45°C voor de R3-4K en R5-4K, terwijl de vermelde ondergrens voor de S6 tot en met S16 in de beschikbare documentatie varieert tussen 0°C en −10°C. De installatie van een FASTDrive kan de toegestane maximumtemperatuur verlagen; zo is de S20 beperkt tot 25°C met de drive aan de zijkant gemonteerd of 32°C wanneer deze bovenop is gemonteerd. De S-camera’s vereisen een voeding van 22–32 VDC, 150 VA, terwijl de R3-4K en R5-4K 120 VA vereisen. Fan-stop-bedrijf moet worden beperkt tot opnameperiodes waarin minder trillingen nodig zijn, omdat het normale thermische beheer afhankelijk is van interne ventilatorkoeling.